Muszę napisać streszczenie tego :

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę. On Mu rzekł: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości. Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną. Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego. Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego . Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: Któż więc może się zbawić? Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe. Wtedy Piotr zaczął mówić do Niego: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą. Jezus odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci i pól z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym.

3

Odpowiedzi

2009-10-11T18:09:12+02:00
Podczas gdy Jezus wybieral sie w droge, pewien czlowiek upadl przed nim na kolana nazywajac go dobrym. Zapytal go co ma robic, by osiagnac zycie wieczne. Jezus odpowiedzial, ze tylko Bog jest dobry i przypomnial mu przykazania, jednak czlowiek wszystki w mlodosci przestrzegal. Wtedy Jezus poradzil mu, aby wszystko co ma sprzedal lub rozdal ubogim, a potem szedl za Jezusem. Czlowiek odszedl zasmucony, poniewaz mial wiele cennych rzeczy. Jezus odrzekl swoim uczniom, ze latwiej jest wejsc wielbladowi przez ucho igielne niz bogaczowi do Krolestwa Bozego. uczniowie zapytali sie kto moze sie zbawic, a Jezus na to, ze u Boga wszystko jest mozliwe. Wtedy piotr powiedzial Jezusowi, ze oni wszystko opuscili, zeby za nim pojsc.
2 5 2
2009-10-11T19:16:19+02:00
Przestrzegając 10 przykazań ożych, oraz oddając biedniejszym swoje bogactwo otrzymamy życie wieczne w niebie
2009-10-11T19:29:16+02:00
Kiedy Jezus przygotowywał się do drogi, przybiegł do niego mężczyzna. Nazywając go dobrym pytał co ma zrobić, aby osiągnąć życie wieczne. Jezus pytał dlaczego uważa, że jest dobry? Tylko Bóg jest w pełni dobry. Jezus przytoczył przykazania boskie. Mężczyzna powiedział że przestrzegał tego od młodości. Jezus stwierdził że czegoś mu brakuje, i polecił mu żeby sprzedał swój majątek i oddał go biednym. Jezus rozejrzał się i zapytał- Jak trudno jest wejść Bogatym do Nieba? Łatwiej biednemu dostać się do Królestwa Bożego niż bogatemu, bo kto na Ziemi nic nie ma to w niebie ma wszystko.
1 5 1