Odpowiedzi

2010-02-10T19:55:10+01:00
Uważam , że nie wszystko co w życiu ważne do się przeliczyć na pieniądze. Postaram się to udowodnić przytaczając odpowiednie argumenty.
Pierwszym argumentem niech będzie Mały Książę z książki A. de Saint-Excupery.Dla głównego bohatera nie liczyły się pieniądze tylko miłość do Róży. Niestety ona na początku nic do niego nie czuła. Dopiero gdy jej ukochany opuścił ją zrozumiała co do niego czuje.
Kolejnym argumentem potwierdzającym moja tezę jest Scroog`e z Opowieści wigilijnej Karola Dikensa. Scroog`e był samolubnym i kochającym pieniądze starcem .Dopiero gdy zrozumiał co jest dla niego ważne stał się lubianym i szczęśliwym człowiekiem.
Jeszcze jednym argumentem będzie przyjaźń.W przyjaźni nie trzeba być atrakcyjnym czy szczupłym, ponieważ nie jest to wazne w przyjaźni. Posiadanie prawdziwego przyjaciela ma wiele dobrych stron. Przyjaciele daja ci oparcie kiedy masz kłopoty, zrówno emocjonalne , jak i nawet finansowe. Wysłuchaja cie kiedy masz problem.Przyjażń jest prawdziwa wartoscia w codziennej egzystencji.
Mam nadzieje ,że powyższymi argumentami udało mi się udowodnić ,że nie wszystko co w życiu ważne, do się przeliczyć na pieniądzealbo jak chcesz to poszukaj - kiedyś już na tym portalu były takie pytania...
http://zadane.pl/zadanie/445626
http://zadane.pl/zadanie/392555
http://zadane.pl/zadanie/392688