Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T20:01:43+01:00
1. Juliusz Cezar był przeciwnikiem republiki. Republika bała się jego, bo podbił Galię co wiąże się z dużą ilością łupów wojennych. Dzielił się ze swoim oddziałem więc żołnierze go szanowali, uwielbiali i poszliby z nimi na wojnę. Po czasie stał się prawie dyktatorem. Prowadził starcia ze swoimi przeciwnikami, którzy też sprzeciwili się republice. Juliusz Cezar zginął w czasie swojego przemówienie. Juliusz był wspaniałym wodzem i wybitnym strategiem.
2. O śmierci Kleopatry VII jest wiele mitów. Po wiadomości o śmieci swojego ukochanego Marka Antoniusza postanowiła do niego przybyć i się zabić. Tak naprawdę wiadomość o śmieci Antoniusza była fałszywa. Po tej wiadomości według "Żywotów sławnych mężów" Kleopatra kazała przygotować sobie kąpiel. Po kąpieli zasiadła do wspaniałego posiłku. Po posiłku ktoś przybył z pola, który przyniósł tajemniczą skrzynkę. Posłaniec otworzył skrzynkę, bo straż spytała się co tam niesie. W środku naczynia były figi. Kleopatra posłała do Cezara Oktawiana zapisaną tabliczkę opieczętowaną jej sygnetem. Po tym wyprosiła ludzi, oprócz dwóch owych kobiet i zamknęła drzwi. Cezar jak przeczytał proźbę i błagania aby ją pochował koło Antoniusza. Jego ludzie pobiegli do Kleopatry zastali strażników nie zdających sobie sprawy o śmieci przywódczyni. Posłańcy Oktawiana wyważyli drzwi i zastali nieżywą Kleopatrę na złotym łożu przyozdobionym po królewsku. Opowiadają, że w figach przyniesiono żmiję. To był rozkaz Kleopatry. Odsłoniła węzowi ramię do ukąszenia. Inni uważają że żmija była w dzbanku a Kleopatra chciała ją wyciągnąć szpilką a wąż zraniony wyskoczył i ukąsił ją w ramię. Prawda nie jest znana. Mówią, że Kleopatra nosiła truciznę w wydrążonej szpilce, którą kryła we włosach. Na ciele nie miała żadnych plam zapalnych ani objawów trucizny. Co więcej- nie widziano węża wewnątrz. Mówiono, że od morza było widać ślady pełzania, bo pokój Kleopatry był z tej strony. Inni uważają, że na ramieniu były dwa ślady ukąszeń słabo dostrzegalnych. Cezar pochował ją przy Antoniuszu.
3. Gladiatorzy mieli ciężko, bo w każdym momencie mogli zginąć.
2010-02-10T21:31:28+01:00
1.Juliusz Cezar (102 lub 100 p.n.e. -44 p.n.e.), rzymski wódz, mąż stanu i pisarz; potomek arystokratycznego rodu julijskiego. Spowinowacony ze stronnictwem popularów (z Mariuszem przez jego żonę Julię, a ciotkę Cezara, i z Cynną przez żonę Kornelię). Popadł w niełaskę u Sulli, podczas tzw. proskrypcji sullańskich został wygnany z Rzymu i schronił się w Azji Mniejszej. W 78 p.n.e., po śmierci Sulli, wrócił do Rzymu, gdzie nadal popierał popularów. W 68 p.n.e. został kwestorem rozpoczynając karierę senatorską. W 65 p.n.e. objął urząd edyla, zdobył popularność i zaskarbił sobie względy ludu wystawnymi igrzyskami.Jego działalność przerwał niespodziewany zamach w idy marcowe (15 III) 44 p.n.e. Na czele spiskowców stał Brutus i Kasjusz. Spiskowcy prawdopodobnie obawiali się zamiany republiki w monarchię typu hellenistycznego, oraz utraty swych praw i pozycji na rzecz mieszkańców prowincji.

2.Kleopatra została zamordowana z rozkazu Oktawiana.

1 2 1