Zamiast gwiazdek(*) to ja mam takie prostokąty i tam są poprostu luki i mam wpisac.
uzupełnij tekst
Atomy tworzące cząsteczkę są połączone ********* .
Wartościowość jest to liczba ********* , jakie tworzy ******* danego pierwiastka w cząsteczce związku chemicznego. Wzór chemiczny, który określa kolejność i sposób wiązania atomów jest nazywany ****** . Wodór jest we wszystkich związkach jednowartościowy, a tlen *********. Istnieją pierwiastki o zmiennej ****** np.: ***********


teraz to zadanie do cząsteczek to zdjecie jest jak wygladaja.
Poniższe modele przedstawiaja czasteczki zwiazkow : pieciowartosciowego fosforu z jednowartosciowym chlorem, trojwartosciowego boru z tlenem i pieciowartosciowego azotu z tlenem. ustal ktory model odpowiada danej czasteczce. Pod modelem narysuj wzor strukturalny a nastepnie uloz wzor sumaryczny. no to te o brazki to juz jest model czasteczki. a pod nimi sa wzor strutkalny najpierw a potem wzor sumaryczny...i ostatnie : W zbiorze trzech pierwiastkow : zelaza , siarki i chloru,kazdy pierwastek tworzy zwiazek chemiczny z pozostalymi . w zwiazkach tych zelazo jest trojwartosciowe, siarka - dwuwartosciowa, a chlor - jednowartosciowy. Narysuj wzory strukturalne, a nastepnie uloz wzory sumaryczne tych związkow .

i teraz jest tabelka . 3 prostokaty na wzory strukturalne czzyli pewnie 3 przyklady i 3 przyklady wzor sumaryczny to na tyle . prosze jezeli nawet mozecie to niech jedna osoba zrobi jedno zadanie 2 - 2 a 3 -3 zeby nikt sie nie musial tak wysilac chyba ze ktos chce zrobic 3 jak moze to narazie . mam to na jutro wiec prosze o zrobienie jeszcze raz prosze i dziekuje za rozwiazanie papa

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T23:41:16+01:00
Wiązaniami, wiązań, atom, -, dwuwartościowy, wartościowości, żelazo, chrom, ołów, neptun...

pierwsza kolumna to brom z tlenem Br2O3
(napisz dwa razy br pod sobą, i trzy tleny obok teraz od pierwszego Br poprowadz dwie kreski do pierwszego O i jedną do drugiego O od drugiego Br poprowdz jedną kreskę do 2 O i dwie do trzeciego O)
Druga kolumna toto fosfor z chlorem PCl5
(na środku napisz P od tego poprowadź pięć kresek i napisz przy każdej Cl)
trzecia kolumna to azot z tlenem N2O5
napisz dwa razy N pod sobą i obok pięć O, następnie od pierwszego N poprowadź dwie kreski do pierwszego i drugiego O, potem jedną do 3 O, następnie od drugiego N jedną kreskę do trzeciego O I po dwie do czwartego i piątego O)


Fe2O3
FeCl3
Cl2S- nie wiem czy to istnieje

4 2 4