Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T20:12:06+01:00
Mówi, że nie uwierzy, póki nie zobaczy. A gdy już zobaczył, uwierzył , ale było już za pózno.


Jakby coś nie pasowało ci, to napisz . :)

Mówi:
Że Jezus, jest Bogiem Najwyższym! I nie ma innego ponad niego, o czym świadczą słowa: "Pan Mój i Bóg Mój!". Tomasza nazywamy niewiernym, ponieważ nie uwierzył od razu, musiał to zobaczyć i poczuć . Pan Jezus, na koniec zadaje mu pytanie: "Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. " . Myślę, że Tomasz bardzo się przeląkł tymi słowami i wziął je do siebie.
1 5 1
2010-02-10T20:14:42+01:00
Dokładny cytat "Jeżeli na Jego rękach nie zobaczę śladu po gwoździach, i jeżeli nie włożę swego palca w ślad po tych gwoździach, i jeżeli nie włożę swej dłoni w Jego bok, nie uwierzę".
na oznajmienie innych, że widzieli Jezusa, Tomasz odpowiada, że dopóki go nie zobaczy i nie zobaczy cudu, który [Jezus] czyni, w tym wypadku absurdalengo włożenia ręki Tomasza w bok Jezusa i jego palców w dłonie Jezusa [Tomasz] nie uwierzy że Jezus istnieje, że jest prawdziwy. Musiał mieć dowód na to, że żaden z Apostołów go nie oszukuje. Po całej sytuacji Jezus mu odpowiedział : " Uwierzyłeś dlatego, ponieważ mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli"
Chodzi tu ogólnie o to, że aby uwierzyć nie potrzebne jest zobaczenie tego. prosty przykład- wierzysz w Boga chodź nigdy go nie widziałaś/eś.
1 5 1
2010-02-10T20:22:34+01:00
Kiedy przyszedl Jezus do Apostolow Tomasza nie bylo z Nimi.Wiec inni opowiadali mu ,co widzieli.Tomasz powiedzial :ze jezeli nie zobaczy sladu gwozdzi,nie wlozy reki w miejsce gwozdzi,nie przylozy reki do boku nie uwierzy.
1 5 1