Odpowiedzi

2010-02-10T20:32:06+01:00
Moim zdaniem opowieść wigilijna nie była ciekawa. To opowieść fantastyczna, a nie realsistyczna. Duchy mnie nie isteresują. Jednak ta książka wnosi w nasze życie jeden morał: żeby być miłym dla ludzi, a oni się nam odwdzięczą.

Pamiętaj! Recenzja nie powinna być długa. Poza tym buduj krótkie zdania, a wyjdzie ich więcej. Pozdrawiam :* licze na naj
2010-02-10T20:32:31+01:00
Jest to bardzo interesująca książka opowiadająca o człowieku o imieniu Scrooge. Posiadał on negatywne cechy charakteru jak złość, nieczułość, skąpstwo. W noc wigilijną odwiedziły go duchy, pierwszym duchem był jego stary przyjaciel Marley, który zapowiedział przyjście następnych trzech duchów, które próbowały go nawrócić do szczęśliwego i pełnego miłości życia. Opowieść kończy się przemianą głównego bohatera na szczęśliwego człowieka.

Opowieść jest bardzo interesująca i wciągająca. Zmusza czytelnika do głębszej refleksji nad samym sobą. Autor poprzez tekst zachęca do zmiany swojego zachowania i wejścia na dobra drogę życia, no, bo jakże takie fragmenty nie maja na nas działać: „Przyznaje ze jest wiele rzeczy, z których mogłem osiągnąć korzyści a z których jednak nie korzystałem”, albo też „(..)gdy się zbliżają święta, myślę o nich nie tylko jako o świętej i czcigodnej pamiątce dla całego świata, ale także jako o chwilach bardzo upragnionych”

Pisarz użył prostego języka, lecz zwroty zawarte w tekście budują obraz grozy i strachu.
Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa książka. Strach i sumienie głównego bohatera jest przyczyną jego zmiany.