Przeczytaj opis sytuacji i wykonaj polecenia .

Arek, Dorota, Małgosia i Tomek tworzyli w gimnazjum zgraną grupę przyjaciół. Spędzali razem większość wolnego czasu, ponieważ ich rodzice pracowali wspólnie w fabryce samochodów i utrzymywali ze sobą bliskie kontakty. Jednak po ukonczeniu gimnazjum mlodziez stracila ze soba kontakt, gdyż kazda z osob wybrala inna szkole. Po klikunastu latach wszyscy czworo spotkali się w rodzinnym mieście aby powspominac dawne czasy. W trakcie spotkania każdy opowiadal, jak potoczylo sie jego zycie. Arek ukonczyl socjologie na najlepszym uniwersytecie w kraju i dzieki stypendium mogl studiowac dziennikarstwo za granica. Obecnie jest wlascicielem popularnej stacji telewizyjnej o zasiegu ogolnopolskim. Dorota po ukonczeniu studiow ekonomicznych zalozyla wlasna firme transportowa ktora dosc dobrze prosperuje i wciaz sie rozwija , Z kolei Malgosia ma tytul magistra matematyki pracuje jako nauczycielka w szkole podstawowej. Tomek ukonczyl szkole zawodowa i jest mechanikiem w warsztacie samochodowym


1. Wyjasnij , w czyim przyadku nastapil awans spoleczny.

2. Odpowiedz czy przynaleznosc do roznych klas spolecznych moze byc przeszkoda w komunikacji miedzy ludzmi. odwolaj sie do wlasnych doswiadczen.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T20:38:57+01:00
1. awans społeczny nastąpił w przypadku Arka i Doroty.
2. przynależność do rożnych grup społecznych nie powinna być przeszkodą w przyjaźni. najważniejsze jest zaufanie do przyjaciół i wzajemna symaptia.
56 3 56