Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T21:15:18+01:00
W dniach od ......... do........ odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Uczestniczyło w niej trzydziestu uczniów z naszej klasy oraz trzech opiekunów:........ ........ ........ Miejscem zbiórki był główny hol na dworcu PKP w .......gdzie została sprawdzona obecność uczestników. Podróż z
dwoma przesiadkami trwała 12h. Po przyjeździe rozpakowalismy się, następnie wybralismy sie na spacer
po Starówce miasta. Na drugi dzien spotkalismy sie z panią przewodnik , która oprowadziła nas po Gdańsku, ciekawie opowiadając o historii miasta. Do zwiedzenia czekały na nas takie zabytki, jak : Dwór Artusa, fontanna Neptuna. Podczas wycieczki nie zabrakło oczywiscie rejsów statkiem. W środę własnie tym srodkiem transportu dostalismy sie na Półwysep Helski. W czwarty dzień obejrzeliśmy
wspaniały spektakl Piękna i Bestia w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie pomnika Bohaterów Westerplatte, gdyż to własnie tam rozpoczeła sie II wojna Światowa. Wieczorem w piatek wysłuchalismy Koncertu Symfonicznego w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Wracajac do schroniska, podziwialiśmy wygląd oświetlonego nocą Gdańska.
W ostatni dzien pobytu nad morzem bylismy na Zamku w Malborku. Tam zjedlismy obiad, nastepnie wrócilismy do Gdanska pociagiem PKP. Po raz ostatni spacerowalismy po zakamarkach miasta. Tym miłym akcentem pożegnalismy sie z Trójmiastem. Do domu wróciliśmy w niedziele cali i zdrowi.
Wycieczkę ta można ocenić na 6+. Na pewno na bardzo długo utkwi nam w pamięci. Po długim tygodniu wypoczynku pozostaną nam tylko wspomnienia świetnej zabawy i wiedzy, która zdobylismy podczas wycieczki.
78 4 78
2010-02-10T21:20:55+01:00
Dnia 20 czerwca uczniowie gimnazjum w Berlinie udali się na trzydniową wycieczkę nad polskie morze Bałtyckie do trójmiasta. Pierwszego dnia odwiedzili Sopot ,gdzie spacerując zwiedzili Operę Leśną,molo sopockie,latarnie morską a wieczorem po chwilowym odpoczynku na plaże ,gdzie zrobili pamiątkowe fotografie.Następnego dnia odwiedzili kolejne z miast trójmiasta Gdańsk.Pierwszą atrakcją był żuraw . który miał być ich wstępną lekcją historii.Kolejno potem zwiedzali miasto ,spichlerze a fani sportu udali się na stadion Lechii.Ostatniego dnia czarującej wycieczki grupa młodych turystów udała się do Gdyni.Podziwiali Dar Pomorza i plażę po czym musieli wracać do domu. Twarze uczniów były radosne i uśmiechnięte co świadczyło o pozytywnym nastawieniu do zwiedzonych miejsc i chęci przekazania informacji o tych miejscach innym.
24 3 24