Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T21:18:54+01:00
1.Jeszcze na początku lat 30 XX w. o biskupińskim grodzie nie było wiadomo. Do jego odkrycia doszło przypadkiem, podczas wycieczki szkolnej. Wówczas to młody nauczyciel pobliskiej szkoły, Walenty Szwajcer, zauważył sterczące z wody przy brzegu Jeziora Biskupińskiego pale. Szybko skojarzył, że są to szczyty zatopionych domów. Swoim odkryciem starał się zainteresować różne instytucje. Udał się do Starostwa Powiatowego, do Kuratorium Oświaty, a nawet na policję. Wszędzie odprawiano go z kwitkiem. W końcu trafił do Działu Prehistorycznego Muzeum Wielkopolskiego w Poznaniu. Tam sprawą zajęto się poważnie.

2.Jak w każdym ludzie rolniczo-zbierackim, większość wierzeń opartych było o siły przyrody i strach przed nimi. Spotykane symbole mogą świadczyć, że jedno z bóstw utożsamiane było ze słońcem. Wiele z elementów znalezionych miało nie tylko znaczenie religijne, lecz również stanowiło zabawki dla dzieci. Przykładem może być kołatka, która służyła do odganiania złych mocy, lecz również jako grzechotka dla dziecka.Kultowy charakter miało w kulturze łużyckiej, czyli również ludu zamieszkującego Biskupin, ludożerstwo. O ile w Biskupinie takich śladów nie znaleziono, to jednak stosowanie kultu ludożerstwa w innych obiektach tej kultury jest niezaprzeczalne.
Po śmierci ciało człowieka było palone na stosie, a przepalone kości zbierano do urny. Znalezienie pośród tych kości również kości zwierzęcych jak i stopionych przedmiotów żelaznych i z brązu stanowi świadectwo, że zmarłego wyposażano do życia po śmierci w przedmioty i jedzenie, których używał za życia.


DOKŁADNA DATA TO : 30 SIERPNIA 1934

POWINNO BYĆ DOBRZE .
14 3 14
2010-02-10T21:18:58+01:00
Podobno jakiś człowiek wyprowadzał krowę na pastwisko i upolował ją niedaleko tego jeziora chyba i krowa coś wyciągnęła z tamtąt
to jest moje zdanie tak słyszałem
17 3 17