Odpowiedzi

2010-02-10T21:30:01+01:00
Sądzę że w pewnien sposob tak jezeli są tam umieszczone jakies archiwalne, rzadkie egzemplarze książek to obejrzenia. Takie których juz dzis nie wydaja. Dla zainteresowanych starym piswmiennictwem to prawdziwe gratki.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-10T21:31:09+01:00
Według mnie, bibliotekę można uznać za muzeum. Zawarte w niej informacje przybliżają nas do historii, ale i nie tylko. Wielu rzeczy można się dowiedzieć w bibliotece. Gromadzi się tam "eksponaty" z współczesności, ale i też przeszłości. Za lata możemy znaleźć w niej, jak wyobrażano sobie przyszłość, i porównać z prawdą.
2010-02-10T21:36:15+01:00
Myślę , że jak najbardziej TAK, bo niektóre zbiory książkowe nie są już drukowane i są zabytkami a czasami nawet unikatami. Zresztą także nastrój panujący w bibliotekach przypomina nieco nastrój muzeum. Trzeba zachować ciszę i spokój. Jest to miejsce do nauki, zdobywania wiedzy lub poszerzania swoich zainteresowań. Porównanie jej do muzeum samo narzuca się. Oczywiście może być uznana jako rodzaj muzeum, bo wiadomo że w bibliotece nie jest przechowywana broń z zamierzchłych czasów czy zbroje średniowiecznych rycerzy. W wielu bibliotekach możemy znaleźć takie interesujące książki, które są trudne do zdobycia nawet w najlepszych księgarniach.
Na zakończenie można również dodać, że biblioteka jest bardzo ważna w życiu nie tylko uczniów bo jest miejscem zadumy i spędzania wolnego czasu także dorosłych.

ps.liczęna naj;) nie z internetu