Odpowiedzi

2016-06-14T00:23:56+02:00
Św. Klara urodziła się w 1194 r., w Asyżu, we włoskiej mieszczańskiej rodzinie. Często spotykała się z św. Franciszkiem i wbrew woli rodziców postanowiła zostać siostrą Braci Mniejszych. Chyłkiem wymknęła się z domu, by oddać się Chrystusowi. Z rąk swego ojca duchowego- św. Franciszka przyjęła strój zakonny.
 Została pierwszą przełożoną zakonu klarysek. Reguła zakonu  zakładała całkowite ubóstwo, siostry nie mogły nic posiadać i utrzymywały się tylko z pracy własnych rąk.
Gdy była ciężko chora, otrzymała od boga dar oglądania i słuchania duchowo odprawianej pasterki. Zmarła parę miesięcy potem w 1253 roku, mając 42 lata. Dwa lata później papież Aleksander IV ogłosił ja świętą. Jej święto liturgiczne jest wspominane jest 11 sierpnia.
            Św. Klara jest patronką telewizji. Wybrałam imię świętej Klary, ponieważ oznacza „jasna, czysta”. Zaimponowała mi też jej postawa ubóstwa. Św. Klara żarliwie się modliła, nie oszczędzała siebie, ciężko pracowała i pościła. Już za  swego życia czyniła cuda (rozmnożyła chleb, uzdrawiała). Poświęciła swe życie dla Pana Jezusa, wybrała samotność i skromne życie. Jej szlachetny przykład przyciągał do klasztoru szlacheckie dziewczyny, które rezygnowały z doczesnego bogatego życia, oddając się w służbę Bogu i ubogim.