Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T21:35:13+01:00
Miejscowość i data
Szanowny Panie Prezydencie
Piszę do Pana, w związku z otwarciem nowej ulicy w naszym mieście. Chciałbym zaproponować Panu nazwę dla niej. Mianowicie chciałbym, aby była to ul. Jana Pawła 2. Zdanie to popieram argumentem, że w naszej dzielnicy znajdują się dwa kościoły, a ludzie są bardzo religijni. Jan Paweł 2 to był nasz papież, który dla wszystkich był przykładem wiary, nadziei i miłości. Jestem pewnien, że dla każdego z nas, mieszkańców tego miasta byłby dumny mając taką ulicę. Po drugie, niedaleko znajdują się Wadowice, miejsce narodzin papieża Polaka. To ważne, aby ludzi będąc tu przypominali sobie o nim.
Karol Wojtyła to nie tylko papież, ale też zwykły człowiek, który dbał o potrzeby swoich bliźnich. Walczył zawsze w imieniu dobra. Dla wszystkich, bo nie tylko dla nas, Polaków był postacią niazwykłą. Dziś mówimy już otwarcie - świętą. Był i nadal jest symbolem dobroci, uczciwości oraz wspaniałym przykładem. Ta ulica będzie wiodła do pobliskiej szkoły. Uważam że to ważne, aby młody człowiek od którego kiedyś będą zależały losy tego miasta, kraju i świata, miał przed sobą wzór godny naśladowania. Gdy taki człowiek będzie szedł do szkoły, zawsze będzie mógł pomyśleć o papieżu i wzmóc w sobie pragnienie stania się taką osobą jak on.
Mam nadzieję że zrozumie mnie Pan i przemówią do Pana te trzy powyższe argumenty. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
Z poważaniem
Podpis

Mam nadzieję że pomogłam. Pozdrawiam ;)
11 4 11