Odpowiedzi

2010-02-11T09:03:04+01:00
Gimnastyka jest ważna dla cieła i ducha. Człowiek ,aby czuć się zdrowym, musi wyglądać zdrowo. Weźmy na przykład, pod uwagę człowieka z nadwagą. Samą dietą nie pomoże swojemu ciału tak, jak gdyby cwiczył, ruszał się. Wtedy szybciej spali kalorie, jego ciało stanie się jędrniejsze, lepiej się poczuje, bedąc w lepszej kondycji. Ćwiczenia pomagają też w walce ze stresem, dzięki nim człowiek lepiej śpi, ponieważ po wysiłku fizycznym organizm odpoczywa należycie.
Kolejnym przykładem może być człowiek z wadą. Płaskostopie, czy skrzywienie kręgosłupa to najczęstsze wady postawy. Nie leczone mogą doprowadzić do pogłębienia choroby. Jedyną metodą leczenia jest rehabilitacja, czyli gimnastyka. Likwiduje czasami w 100% skoliozę.
W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z nadmiernym objadaniem się, co prowadzi do powstawania szeregu chorób – choroby serca, mięsni , stawów. To wszystko bierze się z braku ruchu, braku ćwiczeń. Przyglądając się ludziom ćwiczącym na siłowni czujemy zazdrość, ponieważ ich ciała są wygimnastykowaane, przez co wyglądają zachęcająco. Ludzie z nadwagą mają tak wiele problemów zdrowotnych, że zawsze wyglądają na chorych, nawet jeśli nic im nie dolega. Dlatego warto ćwiczyć.
Jednak zdarzają się przypadki , kiedy nie należy gimnastykować się ponad siły. Wszystko z umiarem. Niektórzy tak bardzo dążą do uzyskania właściwej dla siebie sylwetki, że zapominają, że w tym temacie także obowiązują ograniczenia. Przeforsowany organizm także źle pracuje. Jeśli dołożymy do tego złe odżywianie, czy stres i brak snu, to samą gimnastyką można narobić sobie mnóstwo kłopotów.
Niekiedy ludzie zabierają się za ćwiczenia nie wiedząc czemu one służą. Dla ludzi z wadami serca nie jest wskazane uprawianie biegów, czy siłownia. Nie zważając na te uwagi ćwiczą, co doprowadza do pogłębienia problemów z sercem, a czasem do tragicznych tego skutków.
Amatorska gimnastyka, bez pomocy trenera może także być zgubna, Ćwicząc bez opamiętania, albo nie wiedząc na jakie partie ciała wybieramy ćwiczenia, możemy doprowadzić nasze ciało do stanu, do którego nie chcielibyśmy go doprowadzić. Biorąc pod uwagę step – jest to ćwiczenie na mięsnie ud. Po jakimś czasie zamiast chudnąć, nasze uda nabierają mięśni i mogą wyglądać na grubsze niż dotychczas. Do błędu więc niedaleko.
Dlatego za każdym razem, gdy chcemy wybrać jakąś gimnastykę, należy na początek skonsultować się z lekarzem, wybrać dobrego trenera, utrzymywać wysokobiałkową dietę i przestrzegać norm.
36 2 36
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T09:06:10+01:00
Argumenty: - zdrowy człowiek nie potrzebuje gimnastyki ponieważ jest w pełni sprawny, - chorzy nie mogą ćwiczyć, gdyż to pogłębiłoby tylko ich chorobę, - gimnastyka wymaga czasu, który w dzisiejszym świecie jest bardzo cenny, - można sobie zrobić samemu krzywdę, przeforsować się, ćwicząc bez nadzoru, Kontrargumenty: - każdy człowiek potrzebuje ruchu, nawet zdrowy, - nikt nie wymaga od chorego człowieka by się gimnastykował, - gimnastyka nie wymaga wielkiego wysiłku, poprawia samopoczucie i stan zdrowia, - przy dużym stresie jaki panuje w dzisiejszym świecie, gimnastyka może być miła formą relaksu i odprężenia.

56 4 56