Odpowiedzi

2010-02-11T11:16:29+01:00
Odpisywanie, podpowiadanie, ściąganie towarzyszy nam, a także towarzyszyło naszym rodzicom. Młodzi ludzie często idą na łatwiznę i wybierają bardzo często złą drogę. Tak jest w domu, na podwórku, a co najgorsze i w szkole.
Dlaczego polska szkoła nie potrafi funkcjonować bez podpowiadania? Czyżby pytanie bez odpowiedzi? Nie, absolutnie nie. W mojej pracy przedstawię najważniejsze przyczyny owego hańbiącego zjawiska.
Osiem godzin w szkole, potem korepetycje z matematyki i jeszcze ten sprawdzian z niemieckiego! Jak ja to wszystko ogarnę ? Nie ma szans się wszystkiego nauczyć. Tego jest dla mnie za dużo. Nie ma wyjścia muszę zrobić ściągi... Czy zastanawiałeś się ilu uczniów przeżywa podobne dylematy? Uwierz większość musi stawić im czoła. Wszystko jest dobrze jeśli uda się ściągnąć i napisać na tą trójkę. Szczyt marzeń dla niektórych. Brak czasu na naukę jest pierwszą przyczyną oszustw uczniowskich.
Drugą znamienną przyczyną jest wpływ techniki na życie młodych ludzi. Po co się męczyć jak można miło spędzać czas przy komputerze, na różnych portalach społecznościowych. A potem wyjście do kina, dyskoteka.. Co tam nauka. Aż przychodzi siódma rano i czas do szkoły. pierwsze lekcja sprawdzian z historii i ... Odpisanie wszystkiego od dobrej koleżanki. I taka codzienna rutyna. A pomyślałeś o dorosłym życiu? Nie zawsze będzie tak pięknie i łatwo jakby mogło się wydawać.
Dlatego szanujmy pracę nauczycieli, czas i pieniądze naszych rodziców, którzy chcą dla nas jak najlepiej i posyłają nas do prywatnych szkół i na różne korepetycje. Robią to z miłości do nas i szanujmy to. Polskie szkoły muszą przestać żerować na odpisywaniu, bo inaczej w przyszłości nie będzie ludzi wykształconych i popadniemy w ruinę.
1 5 1
2010-02-11T11:45:34+01:00
Dzisiaj zadaje sobie pytanie dlaczego polska szkoła nie potrafi funkcjonować samodzielnie. Powodów jes niezwykle wiele lecz są powody które absolutnie przebijają się z tłumu mało znaczących czynników. W polskim szkolnictwie zmiany są narzucane odgórnie. Minister oświaty nakłada swoje wizje bycia w polskich szkołach i często to prowadzi do bezsensownych zakazów i nakazów w polskim szkolnictwie. Każdemu pewnie jest znana sprawa z mundurkami za czasów dyktatury Romana Giertycha. Pomysł wprowadzenia mundurków wydawał się jak najbardziej dobry lecz jak wyszło??? Każdy wie. Inicjatywa polskich ministrów oświaty jest czymś na miare "American Dream". Ustawiczne zmiany nie są nikomu potrzebne lecz jeśli mają być wprowadzane muszą być przemyślane i dobrze wykonywane. Moim zdaniem to chory system totalitarny jest przekleństwem naszych polskich szkół i powinien być zmieniony.