1. Czym dla ciebie jest ojczyzna? (conajmniej 5 sensowynch zdan)

2. Co to znaczy być patriota we wspolczesnej Polsce? (conajmniej 6 zdan nie potrzebuje regulki z gogle kto to jest patriota, tylko jakie cechy ma wspolczesny patriota i co robi we wspolczesnym swiecie)

3. Kto jest dla Ciebie przykladem Polskiego patrioty, a kto zasluguje na miano anty - bohatera? (conajmniej 5 zdan z sensowana i rozwinieta argumentacja nie musi byc wspolczesny bohater! opis ma dotyczyc jednego bohatera.)

4. Z jakiego wydarzenia w historii Polski powinnismy byc dumni, a jakiego powinnismy sie wstydzic? (prosze o conajmniej 10 zdan)1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-11T12:11:17+01:00
1)Dla mnie ojczyzna jest miejscem na ziemi, gdzie się urodziłam, wychowałam, gdzie czuje się bezpieczna. Zawsze mogę tu wrócić i zostanę przyjęta z otwartymi rękoma. Tu mieszkali moi przodkowie - pradziadek , dziadek a teraz ja i moja cała rodzina. Ojczyzna to też kultura, według której byłam wychowywana, przekazywana z pokolenia na pokolenie, tworzona przez lata.
2). Patriota jest to osoba, która za kraj oddałaby życie. Za kraj skoczyłaby w ogień. Ta osoba jest godna naśladowania,jest to ktoś kto szanuje swój kraj , dba o niego , nie używa wulgaryzmów .
3) Dla mnie przykładnym patriotą był Jana Pawła II . Był to człowiek kochający Polskę i ludzi. Zawsze mówił dobrze o wszystkim i wszystkich. Chętnie wszędzie przyjeżdżał,a w szczególności do Polski.
3 3 3