Napisz list otwarty do uczniów swojej szkoły. Na podstawie własnego doświadczenia, literatury, filmu i innych źródeł spróbuj ich przekonać, że (wybierz jedną z propozycji):
a) warto czytać mądre książki
b) warto pisać tradycyjne listy
c) warto pomagać innym
d) warto być tolerancyjnym

2

Odpowiedzi

2010-02-11T12:32:52+01:00
Witam!
Chciałabym poruszyć problem czytania książek. Według mnie mądre książki warto czytać, ponieważ czytając można ćwiczyć pamięć. Książki rozwijają także wyobraźnię oraz fantazję. Kolejną zaletą mądrych książek jest to, że jest to praktycznie najtańsza forma rozrywki. Dzięki książkom można mile spędzić czas. Ważne jest także to , że mądre książki pobudzają nas do empatii. Trzeba też wspomnieć, że poszerzają one zasób słownictwa i dostarczają ciekawe informacje o świecie.
Z poważaniem ______
11 3 11
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T12:36:08+01:00
b)
miejscowość i data

Drogie dzieci !

Tym listem spróbuję zachęcić was do pisania listów tradycyjnych.
W tych czasach większość was korzysta zapewne z internetu i telefonów komórkowych. Kiedyś nie było takich możliwości, pisano listy. Moim zdaniem nie powinno się zapominać o takich rzeczach jak tradycja. Wiele ludzi ciągle pisze listy. Teraz kiedy świat kręci się w około techniki i internetu. Listy są jedną z lepszych metod komunikacji, w trakcie ich pisania możemy się przecież dokładnie skupić na tym, co mamy do przekazania drugiej osobie, bądź osobom. Pisząc "odrywamy" się od rzeczywistości wtedy możemy się odstresować i odpocząć. Osoba, która dostanie nasz list może przeczytać go kilka razy i zawsze kiedy będzie chciała podczas pisania np. sms'ów, które później zostaną skasowane jest to niemożliwe. Kiedy otworzymy taki list od dawnych znajomych po np. 18latach na pewno wywoła on uśmiech na naszej twarzy.
Na zakończeniu mojego listu proszę jeszcze raz abyście pisał listy tradycyjne.
Z poważaniem...
47 4 47