Odpowiedzi

2010-02-11T13:30:42+01:00
We wstępie :)
Edward Cullen jest postacią z sagi "Zmierzch", autorstwa Stephenie Meyer. Występuje w każdej z książek słynnego cyklu. Edward jest wampirem, który zakochuje się ze wzajemnością w Belli Swan, zwykłej nastolatce. W ostatniej części sagi, "Przed świtem", żeni się z nią, a ich dziecko pociąga za sobą zamienienie dziewczyny w wampira.

Edward urodził się 20 czerwca 1901r. Jego matka nazywała się Elizabeth Masen a jego ojciec - Edward Masen (senior). W roku 1918 świat ogarnęła pandemia grypy hiszpanki.Wśród tysięcy umierających ludzi znalazła się rodzina Edwarda. Pierwszafala epidemii zabrała Edwarda seniora, następnie umarła Elizabeth. Tużprzed śmiercią, kobieta w gorączce prosiła doktora Carlisle'a Cullena,by postarał się uratować życie jej syna za wszelką cenę. Carlislezmagał się z własnym sumieniem, ale w końcu podjął decyzję. Zabrałmatkę Edwarda do kostnicy, następnie wrócił po jej syna. Nikt niezauważył, że Edward jeszcze żyje - zbyt wielu ludzi było chorych, niktnie zwracał uwagi na to co robi Carlisle. Doktor zabrał chłopaka doswojego domu i tam przemienił go w swego pobratymca, kąsając go. Jadrozprzestrzeniał się przez trzy dni. W końcu skóra Edwarda stała sięzimna, mlecznobiała i twarda, a miejsce płynów i krwi zajęły jad i jemupochodne. Jako nowonarodzony wampir Edward uzyskał dar czytania wmyślach ludzi, wilkołaków i wampirów.

Wygląd i inne cechy:

Edward Cullen nawet wśród wampirów wyróżnia się swoją urodą. Autorkawielokrotnie porównuje go do młodego, greckiego boga. Ma mleczny odcieńskóry, który kontrastuje z kasztanowo-rudawym kolorem jego włosów,które zawsze układa w harmonizujący nieład. Są lśniące i 'idealniezdrowe', z całego wyglądu wydają się być najbardziej człowiecze. Duże,wyraziste oczy, okrążone wachlarzem grubych i długich rzęs, zmieniająswoją barwę od złotej, przez bursztynową, aż po onyksową czerń, wzależności od stopnia pragnienia. Wysportowaną budową ciała przypominamistrzowsko wyrzeźbiony posąg Adonisa- w dosłownym tego zwrotu znaczeniu, ponieważ jego skóra jest biała,zimna, twarda i gładka jak marmur. Uroku dodaje mu olśniewający uśmiech(składający się z twardszych niż stal i bielszych niż śnieg zębów) ismukłe dłonie pianisty. Wysoki i przystojny, z twarzą, której mógłbypozazdrościć niejeden zawodowy model, wzbudza zachwyt wszystkich kobietjakie napotka. Jego idealnie zarysowana męska, kwadratowa szczęka orazsmukły i prosty nos nadają mu jeszcze więcej uroku. Edward jestnajszybszy ze swego rodzeństwa, które podczas polowań porównuje go dozwinnej pumy. Posiada zdolność czytania w ludzkich umysłach - potrafiprzejrzeć myśli każdej osoby, do czasu, gdy spotyka Bellę Swan.Brzmienie jego głosu opisywane jest jako erotyczny wręcz baryton zaksamitnym tembrem - porównywany do głosu anioła. Szelmowski,zawadiacki uśmiech czyni jego postać jeszcze bardziej pociągającą.

Charakter:

Edward jest bardzo poważną osobą. Poprzez wgląd do umysłów innychistot, ich psychikę i poglądy, co niejednokrotnie pomaga mu przeżyć(np. w Przed świtem podczas rozmowy z Volturi.Ma wyrafinowane poczucie humoru. Potrafi być cyniczny i niemiły, alezazwyczaj stara się być uprzejmy. Wychowany w czasach pierwszej wojnyświatowej, nawykł do bycia ujmującym dżentelmenem. Jego wampirza naturadaje mu wiele możliwości, jak np płynność myślenia czy szybkośćdziałań. W stosunku do Bellijest troskliwy, zaborczy i opiekuńczy. Potrafi być bardzo zazdrosny,irytuje go także tarcza mentalna jego ukochanej. Walczy o zachowanieBelli przy życiu - nie chce jej przemienić w wampira, by nie utraciładuszy. Rodzinę stawia na pierwszym miejscu. Dzięki swojemu urokowipotrafi zamącić w głowie niejednej kobiecie, lecz jego wygląd potrafitakże przerazić. Jak na wampira przystało szybko się rozkojarza, miewawięc wahania nastrojów. Od czasu premiery książki "Zmierzch", EdwardCullen stał się archetypem mężczyzny idealnego, według analizatorów -męską formą Mary Sue.
5 4 5
2010-02-11T13:37:10+01:00
Miałem kiedyś opisać jego charakter, wygląd, przemianę w wampira i film...jeszcze mi się zachował załącznik z wypracowaniem...

myślę że jest dobrze
5 4 5