POLECENIEM DO TEGO ZADANIA JEST WYJAŚNIENIE DLACZEGO WYBRAŁAŚ TEN TEMAT?? Z JAKIEGO POWODU??PLLLLIIISS (NIE MUSI BYĆ DUŻO WYSTARCZY JEDNO SENSOWNE ZDANIE)

Pielęgniarki strajkujące na Podbeskidziu rozpoczęły głodówkę .W ten sposób protestuje już 10 kobiet: trzy w szpitalu w Bystrej oraz siedem w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej. Liczba ta może jednak być wkrótce wyższa .
- Koleżanki stopniowo chcą dołączać do głodówki - mówi Izabela Pilarz ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Wszystko to efekt braku propozycji ze strony dyrekcji szpitali. W sumie w dwóch szpitalach w Bielsku-Białej oraz placówkach w Międzybrodziu, Bystrej i Żywcu o podwyżki walczy prawie tysiąc kobiet

Pielęgniarki domagają się przede wszystkim podwyższenia podstawy wynagrodzenia do 3 tys. zł brutto. Dyrektorzy placówek twierdzą, że podwyżki doprowadzą szpitale do bankructwa:- Nie mogę rozmawiać o jakichkolwiek podwyżkach, bo mam w tym roku 2 mln zł mniej od NFZ niż w zeszłym - tłumaczy dyrektor szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej Ryszard Batycki

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T14:59:39+01:00
Wybrałam tą odpowiedz poniewaz uwazam ze pielegniarki powinny odstawac wiecej pieniedzy.Mysle ze ta podwyzka nie doprowadzi szpitala az do niewiadomo jakiej biedoty...Kobiety walczcie dalej..nie poddawajcie sie..