Odpowiedzi

2010-02-11T15:12:19+01:00

Ebenezer Scrooga’e to główny oraz dynamiczny bohater „ Opowieści wigilijnej ” Karola Dickensa . Pracował on w kantorze wraz ze swoim przyjacielem – Jakubem Marleyem . Po śmierci wspólnika Ebenezer zostaje zupełnie sam . Swoje interesy prowadził dalej , lecz gdy nawiedziły go duchy , zrozumiał swój błąd .

Bohater przed wizytą zjaw był zniechęcony do życia oraz obojętny . Zawsze chciwemu i pazernemu gburowi zależało jedynie na pieniądzach . Jego pazerność nie pozwoliła mu nawet wspomóc wolontariuszy . Swoją szczerością często ranił innych . Sąsiedzi i nieznajomi często postrzegali go , jako złego i nieprzyjemnego człowieka . Odstraszał swoim wyglądem i charakterem wszystkich oprócz siostrzeńca , który chciał go zmienić . Jednak Fred nie zdołał nic zrobić . Samolub nie obchodził świąt Bożego Narodzenia . Zostawał tego dnia w pracy , aby więcej zarobić . Był nieczuły i egoistyczny , ponieważ wykorzystywał kancelistę , karząc mu dłużej pracować . Dla niego liczył się tylko zysk . Nie rozumiał radości , która pojawiała się kilka dni przed świętami . ponurak i samotnik wszystkie święta traktował jak zwykły dzień . Był chyba największym sknerą , jakiego znali mieszkańcy okolicznych domów .

Ebenezer wcześniej wydawał się jedynie postacią negatywną , lecz przyjście duchów odmieniło jego zachowanie . pierwszą zmianą jaką można zauważyć jest radosny wyraz twarzy Scrooga’e . Właściciel kantoru zmienił się przede wszystkim w radosnego i życzliwego człowieka . Dla biednej rodziny Boba był wzorem do naśladowania , ponieważ stał się opiekuńczy i uczynny . Wspomógł również fundację , dając pieniądze na cele charytatywne . Nikt nie miał zastrzeżeń do dawnego chytrusa , uważano go bowiem za altruistycznego oraz dobrodusznego człowieka . Od czasu niespodziewanej przemiany był już definitywnie szczodry i hojny . Nie ranił już żadnej osoby , ponieważ tał się wrażliwy . jego optymistyczne nastawienie do życia pomogła mu pozostać postacią pozytywną .

Moim Zdaniem Ebenezer Scrooga’e zasługuje na szacunek . Jest godny naśladowania , gdyż nie każdy z nas potrafiłby się tak szybko zmienić . Sądzę również , że miał on ciekawe przygody w swoim życiu .


bohater dynamiczny, nie złoto szczęście czyni, charakterystyka ebenezera scrooga’a