Ułóż krótkie opowiadanie, w którym przedstawisz dalszy ciąg wydarzeń opisanych w tekście ,, Niezwykła szafa". Zastosuj narrację pierwszoosobową. Użyj przynajmniej trzech wyrazów nazywających uczucia Łucji. (Chodzi o opowieści z Narnii).

Tekst w załączniku. Bardzo proszę aby ta opowieść była na 12 linijek. :*

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T18:27:45+01:00
Byłam tak podekscytowana, że dalej już biegłam. Zauważyłam, kozę nie to niebyła koza, ani człowiek. Więc ten kozo-człowiek podszedł do mnie i spytał mnie:
- Jak się nazywasz?
Myślałam że padnę z wrażenia, lecz odpowiedziałam:
-Łucja
Bałam się, lecz znów się odezwał:
- Skąd się wzięłaś?
Opowiedziałam mu, ale po pewnej chwili zdałam sobie sprawę że rodzeństwo pewnie się zamartwia.
Odparłam:
- Musze wracać, moi bracia i siostra mogą się denerwować.
On pobiegł w głąb lasu, nic nie mówiąc.
Weszłam do szafy i opuściłam ją i pokój.
32 4 32
2010-02-12T20:43:36+01:00
Coś pomiędzy ośnieżonymi gałęziami drzew poruszyło się. Zobaczyłam pół człowieka pół kozła trzymającego stos paczek idącego pod parasolem. Ten odskoczył jakby wystraszył się mnie , ale grzecznie podszedł i się przedstawił. Okazało się że dziwne zwierze to był miły faun o imieniu Tumnus i zaprosił mnie na herbatę . Zgodziłam się ale z pewnymi oporami bo myślałam o rodzeństwie . Gdy weszliśmy do przytulnej groty wykutej w skale i wypiliśmy herbatę pan Tumnus zaczął pięknie grać na fujarce i nie wiem jak ale zasnęłam. W tym śnie widziałam dużo małych faunów tańczących wokół ogniska. Gdy się obudziłam Faun przestał grać. Był naprawdę miły ale musiałam już iść. Dokończyłam pić herbatę i pobiegłam tam skąd tu przyszłam . Znów poczułam na twarzy miękkie i ciepłe futra. Wieczorem zasnęłam pełna wrażeń. Nigdy nie zapomnę mojego przyjaciela.
160 4 160