Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T16:27:19+01:00
Może to nie jest opowiadanie, ale bardzo przydatne informacje;)
Tylko dopisac ze moim wymarzonym krajem jest hiszpania a to reszta:
Cztery oficjalne języki, dwa wielkie miasta o równym znaczeniu, zróżnicowany krajobraz, jakiego nie spotkamy nigdzie indziej – taka właśnie jest Hiszpania. Popularne wyobrażenie o tym kraju jak kraju flamenco, korridy, barów tapas w najmniejszym stopniu nie oddaje różnorodności tej ziemi.
To najliczniej odwiedzany przez turystów zagranicznych kraj świata. Hiszpania to kraj urokliwych miasteczek, pełnych zabytkowych budowli i pamiątek. Wiele zabytków wpisanych jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W kraju tym możemy podziwiać ponad 2000 zachowanych zamków obronnych. Unikalne w skali światowej zespoły staromiejskie takie jak w Burgos, Granadzie, Kordowie, Salamance, Toledo czy w Santiago de Compostela są licznie odwiedzane.

W Hiszpanii znajduje się najpiękniejszy oraz jedyny zachowany w nienaruszonej formie pałac arabski, średniowieczny zespół architektoniczny Czerwony Zamek Alhambra w Granadzie. W Kordowie znajduje się Mezquita, wielki meczet z VIII-XI w, po czym w XV w., przebudowano go na katedrę. W Burgos i w Santiago de Compostella znajdują się jedne z najpiękniejszych katedr w Europie.

Hiszpania to piękny kraj, każdego turystę czekają niezwykłe przeżycia estetyczne. To tutaj zjeżdżają się miłośnicy sztuki, rzeźby, grafiki, aby czerpać inspirację. W Madrycie warto się udać do muzeum Prado- jednej z najbogatszych galerii sztuki na świecie. Interesujące zbiory możemy oglądać tez w innych hiszpańskich miejscowościach, np. w pałacu- klasztorze Escorial niedaleko Madrytu, w licznych skarbcach katedralnych i klasztornych w Barcelonie.Lub:

Nie wiem czy to marzenie aby się w tym kraju znajdować spełnij się ale mam nadzieje że, tak przynajmniej w snach.Mój wymarzony kraj to to aby znajdować się w takim kraju gdzie ma się skrzydła i się lata.Mieszkać w latającym domu.Aby wszyscy z szacunkiem d mnie się zwracli.Chciałabym aby ten świat był bardzo kolorowy.Aby np. drzewa były niebieskie, a niebo zielone.Chciałabym aby w tym kraju ni było szkoły ale żeby wszystko wiedzieć.
Wiem że takiego kraju nie ma ale ja bym jednak chciała tam być.


Licze na naj ☺
2 5 2