Odpowiedzi

2010-02-11T16:37:54+01:00

UE: Jest porozumienie ws. pomocy dla Grecji

Przywódcy Francji i Niemiec, premier Grecji i szefowie Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego porozumieli się w sprawie pomocy dla pogrążonej w tarapatach finansowych Grecji - ogłosił przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.


Grecja: 5 imigrantów utonęło w Morzu Egejskim

Co najmniej pięć osób zginęło, gdy łódź wioząca nielegalnych imigrantów wywróciła się na Morzu Egejskim - poinformowały władze greckie.

Lepper i Łyżwiński skazani, areszt... uchylony

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim uchylił w czwartek areszt wobec Stanisława Łyżwińskiego oskarżonego w sprawie tzw. seksafery w Samoobronie. Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał go w czwartek na karę pięciu lat więzienia, ale skazanemu przysługuje prawo do odwołania się od wyroku. Na dalszy rozwój wydarzeń Łyżwiński oczekiwał będzie zatem na wolności.

Sikorski: Będzie "męska rozmowa" z Białorusią

Przestrzeganie praw mniejszości i opozycji to podstawowy warunek zbliżenia Białorusi z UE - podkreślił szef MSZ Radosław Sikorski. Zapowiedział "męską rozmowę" z białoruskim ministrem spraw zagranicznych, który w tym tygodniu ma przyjechać do Polski.
Rutkowski współpracował z gangsterami?

Detektyw Krzysztof Rutkowski znów w tarapatach. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie dysponuje zeznaniami świadka koronnego, który twierdzi, że współpracował z Rutkowskim przy porwaniach i wymuszeniach - informuje TVP Info.
Polka otrzymała prestiżową nagrodę UNESCO

Profesor Anna Parzymies z Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego otrzymaław Paryżu Nagrodę UNESCO/Sharjah za promowanie kultury arabskiej w Polsce


Rosja: 10 bojowników zabitych na Północnym Kaukazie

Rosyjskie siły bezpieczeństwa zabiły dziś 10 bojowników w niespokojnej Inguszetii w trakcie starcia w pobliżu granicy z Czeczenią.

Litwa odrzuca propozycję Rosji ws. elektrowni atomowej

Litwa odrzuciła propozycję Rosji przyłączenia się do budowy elektrowni atomowej w obwodzie kaliningradzkim.