Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T23:56:46+01:00
Życie każdego człowieka wpływa na środowisko w którym żyjemy. Moje również. Czy jednak zawsze wpływa pozytywnie? Niestety nie.
Zdarza mi się popełniać dużo błędów. Zamiast nosić na zakupy własną torbę używam szkodliwych toreb foliowych. Tracę prąd i marnuję energię nie gasząc w domu niepotrzebnego światła i nie używając energooszczędnych żarówek. Podczas mycia zdarza mi się, zupełnie niepotrzebnie, marnotrawić wodę biorąc kąpiel zamiast szybkiego natrysku. Popełniam też inne błędy, zupełnie nie myśląc o konsekwencjach mojego postępowanie. Ileż razy zdarzyło mi się wyrzucić papierek od cukierka na ziemię zamiast do kosza. Są to błędy wydające się lekkie i nieszkodliwe, a jednak gdy wyobrazimy sobie, co stało by się gdyby każdy człowiek na Ziemi postępowałby tak jak ja. Sami zniszczylibyśmy naszą planetę matkę. Ale moje działanie jest nie tylko złe. Dbam o środowisko, bo gdy na swojej drodze napotkam jakiś papier często biorę go i wyrzucam go do kosza, gdzie jego miejsce. Aktywnie biorę też udział w akcjach sprzątania planety podczas Dni Ziemi i innych świąt ekologicznych. Razem z wieloma innymi ludźmi pomagam oczyścić nasze środowisko. Dbam też o naszą planetę, chociażby przez prozaiczne segregowanie śmieci, bo to jest działanie naprawdę pomocne, a jak mało z nas, niestety to robi.
Posumowując, moje życie ma znaczący wpływ na środowisko. Ja dokładam wszelkich starań aby pomóc Ziemi i oczyścić ją, jednak niestety zdarza mi się popełniać głupie i zupełnie niepotrzebne błędy. Na szczęście są one łatwe do naprawienia, więc już od dziś zacznę się starać stopniowo je eliminować.

Mam nadzieję ze pomogłam. Pozdrawiam ;)