Ułóż krótkie opowiadania z podanymi wyrazami:
a). mężczyzna, podróż, bagaż, podjeżdżać, kradzież, żona
b). żyrandol, żarówka, ciężki, lekceważyć, żartować, pożytek

Bardzo proszę o szybkie i ładne zrobienie tego zadania na poziomie kl. 5/6.

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-11T18:32:58+01:00
A) Pewnego dnia mężczyzna postanowił wyruszyć w podróż, aby wziąć bagaż, podjechał pod dom, skradzionym samochodem, którego właścicielka była jego żoną.

b). Bardzo ciężki żyrandol, miał małą żarówkę, choć powinien mieć dużą, lecz właściciel tego żyrandola zlekceważył to i zaczął żartować sobie że będzie miał pożytek z tego, a co wyszło na jego niekorzyść bo przez to spalił mu się żyrandol.
7 3 7
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T18:46:38+01:00
A). mężczyzna, podróż, bagaż, podjeżdżać, kradzież, żona
Były wakacje. Mężczyzna imieniem Tomek wrócił do domu z pracy. Pracował w kafejce internetowej. W domu zastał swoją nowo poślubioną małżonkę i swojego cudownego synka. Tego dnia miał dla niej wyjątkową niespodziankę. Właśnie kupił na przecenie bielty na Hawaje, by mogli z żoną wyjechać na urlop. Dziewczyna niesamowicie się ucieszyła i odrazu zaczęło się pakowanie bagaży. Nastepnego dnia zamówili taksówkę i już po 20 minutach podjeżdżali pod lotnisko. Wsiedli do samolotu. Mężczyzna zorietował sie że nie ma przy sobie portfela. To była kradziez! ktoś musiał mu go wyjąć na lotnisku. Co za pech. a miało być tak pięknie. Niestety wypadki chodzą po ludziach.
b). żyrandol, żarówka, ciężki, lekceważyć, żartować, pożytek
Pewna starsza pani wprowadziła sie właśnie do nowego domu. Wszystkie ściany były obdarte z farby a w podłodze brakowało kafelków. Dom wymagał remontu. Starsza pani popatrzyła w górę i ujrzała na suficie piękny zabytkowy żyrandol. Był cały zabrudzony. Brakowało w nim także żarówki. Był również bardzo ciężki. Następnego dnia przybyła ekipa remontowa. Pewien pan właśnie wdrapał sie po drabiniei czyscił żyrandol. Zlekceważyłl jednak to ze sie on dobrze nie trzyma sufitu. Żartował sobie ze starszej Pani że kupiła taką ruinę. Gdy ekipa skończyła tego dnia remont. Staruszka zrobiła sobie kolację i poszła spać. Rankiem obudził ją straszliwy huk. Pobiegła odrazu do salonu i ujrzała na ziemi rozbity żyrandol. Taki byłpożytek z tej ekipy! Nic nie potrafiła zrobić porządnie. Staruszka była zawiedziaona i nasyępnego dnia zatrudniła nową ekipę remontowa.
P.S uważam ze za to zadanie powinno byc więcej punktow ;)
6 3 6