Odpowiedzi

2010-02-11T18:41:39+01:00
Cała wspólnota kościoła jest jedna rodziną. Jesteśmy braćmi i siostrami, więc powinniśmy się szanować. Nawet jeśli jest coś nie tak to wtedy ten znak pokoju daje mam siłę do pogodzenia się. Gdy przekazujemy znak pokoju czesto usmiechamy sie do siebie lub podajemy poprostu rękę. Odpowiadając pokój nam wszystkim mówimy to do całej wstpólnoty, nie zważajac uwagi kto jest kim.
6 4 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T18:42:08+01:00
Ksiądz słowami: "przekażcie sobie znak pokoju" nawiązuje do pojednania się wszystkich zgromadzonych w Świątyni, by się wielbili, szanowali, kochali.
Nawiązując do tych słów chrześcijanin powiniem szanować swoich bliźnixh i nikim nie gardzić. Nawet tym bliźnim, który wyrządził mu krzywdę. powiniem potrafić przebczyć. Tak jak Jan Paweł II przebaczył zbrodzniażowi, których go postrzelił i wyrządził uszczerbek na zdrowiu. Chrześcijanin po usłyszeniu tych słów odpowiada: "pokój nam wszystkim" co oznacza że chcę się wielbić z wszystkimi i obiecuje to przed Bogiem. Każdy inny odpowiadając również tymi słowami wielbi tą osobe.
14 4 14