Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T18:56:18+01:00
Julia Kapulet jest bohaterką dramatu W.Szekspira pt. "Romeo i Julia". Jest to 14 dziewczyna mieszkająca w Weronie, miasto leżące we Włoszech.
Wygląd Julii ni jest do końca określony, jednak ze słów Romeo dowiadujemy się, że była ona piękną nastolatką o nieprzeciętnej urodzie. Młodzieniec porównuje ją do śnieżnego gołębia, gdy jej towarzyszki ztają się gronem kawek.
Główna bohaterka na początku jest jeszcze dzieckiem - nie zna prawdziwej miłości oraz nie jest gotowa na ślub, dorosłe życie i potomstwo. Jest ona uległa w stosunku do rodziców - godzi się na ślub z Parysem, mimo iż go nie kocha. Swoje uczucia spycha na dalszy plan.
W chwili, gdy spotyka Romea zmienia się w kobietę, która zaczyna podążać za sercem. Staje się ona czuła i troskliwa oraz nie boi się mówić o swoich uczuciach, Już podczas pierwszego spotkania z ukochanym wyznaje mu miłość. Jest także w stanie wyrzec się swej rodziny i swego nazwiska, co pokazuje, że jest zdeterminowana. Julia przestaje słuchać w większości spraw rodziców. Buntuje się, gdy ojciec informują ją o decyzji o jej za mąż pójściu za Parysa. Zostaje do końca wierna swojemu mężowi. Dziewczyna odznacza się także odwagą, gdy wypija tajemną miksturę od ojca Laurentego. Jej wielka miłość do Romea i nierozwaga doprowadzają do śmierci głównej bohaterki.