Odpowiedzi

2010-02-11T19:03:06+01:00
Ponieważ bardzo podoba mi się to imię. A znaczy ono - imię męskie pochodzące z języka greckiego. Arkadikós oznacza pochodzącego z Arkadii, znanej jako kraina szczęśliwości. Mężczyzna o tym imieniu jest optymistą, wesołkiem, który w każdej sytuacji potrafi wprowadzić radosny nastrój. Uważany za przystojnego, szarmanckiego człowieka, ma duże powodzenie wśród kobiet i wzbudza szacunek mężczyzn. Nie przepada za nauką i zdobywaniem wiedzy przez co nie może osiągnąć sukcesu w życiu, bowiem same zdolności bez wykształcenia w jego przypadku nie wystarczają. Lubi przewodzić grupami ludzi i dobrze mu to wychodzi. Kocha swoją żonę i dzieci, chętnie zajmuje się domem. Szczęściarz, lubi dostatek i wygody. Trochę leniwy. Wrażliwy, bystry obserwator. Uparty, wymagający. Chłopiec o tym imieniu ma wielkie marzenia, lubi dalekie podróże. Szuka w świecie nowości i atrakcji. Interesuje się przeważnie wynalazkami.

Taki właśnie chcę być Ja.

Ja poproszę najj
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T19:22:35+01:00
Wybrałem do bierzmowania imię Arkadiusz, ponieważ Święty ten poprzez uwolnienie swojej rodziny z rąk złego władcy złożył swe życie w ofierze wiedząc dokładnie o czekających go za to okrutnych mękach.Ponieważ oprawcy nie zadowolali się zadaniem Arkadiuszowi szybkiej śmierci, kawałek po kawałku odcinali mu ręce i nogi, powodując niewyobrażalny ból i cierpienie.
Św. Arkadiusz zainponował mi tym, że do końca życia znosił męki z heroicznym męstwem, zagrzewając ponad to skazanych na śmierć do wytrwania. Przez swą postawę oraz słowa otuchy stał się umocnieniem dla znoszących prześladowania i ratownikiem dla uginających się pod ciężarem cierpienia, dlatego jest patronem dla wszystkich znajdujących się w sytuacjach ekstremalnych, w których zdaje się człowiekowi, że ciężar życia i pogodzenie go z wiarą przekracza ludzkie możliwości.