Czy wiecie moze co to jest motyw* w jezyku polskim??
zad.1.
wiele znanych Ci już utworów wykorzystuje motywy* podróży i wędrowca. Wyjaśnij jak rozumiesz zastosowane tu określenie Pana Cogito-Podróżnik. co w jego wypadku znaczy podróżowac? Zgromadź wszystkie nasuwające Ci się znaczenia i napisz rozwiniętą definicję tego terminu:
Podróżowac to znaczy.....
zad.2
Zastanów się, w jaki sposób można połączyc słowa: podróż i życie. Zaproponuj kilka połączeń, rozwiń je króttko.
Błagam pomózcie mi potrzebuję na jutro. z Góry dziękuje:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T19:25:13+01:00
W modlitwie Pana Cogito-podróżnika Zbigniewa Herberta pojawia sie postac wedrowca. Bohater jest czlowiekiem otwartym i tolerancyjnym, dla ktorrego podroz jest okazja do poznawania nowych miejsc, zabytkow kultury, ludzi i ich problemow. Pan Cogito jest czlowiekiem cieszacym sie z najmniejszych drobiazgow,zyczliwymi gestami innych ludzi. Podroz nauczyla go przywiazania do kultury,tolerancji i otwartosci. Bohater byl optymistycznie nastawiony do otaczajacego go swiata i ludzi, zawsze zyczliwy i szczesliwy.Podroz prowadzi go do wnioskow o przenikaniu sie kultur,czyni obywatelem swiata.

Podrozowac to znaczy....zminiac miejsce pobytu,wedrowac,zdobywac nowe doswiadczenia. MOzna rowniez odbywac podroz w glab samego siebie, do swojej podswiadomosci.Podroz to tułaczka, szukanie wlasnego miejsca na ziemi.

Podroz jest czescia naszego zycia gdyz kazdy z nas nieustannie szuka swojego miejsca na ziemi.
19 4 19