Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T20:01:50+01:00
Moim ulubionym bohaterem literackim jest Mały Książę z utworu Antoine de Saint-Exupery. Jest to książka która zwraca uwage na to, że w życiu człowieka nie jest najważniejsze posiadanie różnych rzeczy, przedmiotów. Nie wolno się oddawać wyłącznie gromadzeniu owych rzeczy. Należy także poświęcić się komuś.
Mały Książę jest dzieckiem. Każdy z nas miał kiedys podobne cechy, niestety pózniejsze życie , jego brutalność, rozczarowania, twarda rzeczywistość pozbawiły nas większości z nich. Tylko niekiedy potrafimy jeszcze spojrzec na świat oczami dziecka.
Mały Książe to człowiek miły, czarujący, naiwny, prostoduszny, sam nie kłamał i bezgranicznie wierzył innym. Szanował poglądy każdego, ale samodzielnie wybierał sobie towarzystwo. Jego wielką miłościa była róża rosnąca na planecie. Chłopiec nie był pewien czy róża odwzajemnia jego uczucia. Wędrówka dała mu przekonanie że jedynie serce stwarza prawdziwy obraz, na wybrany kwiat nie można spogladac tak jak na inne kwiaty. Znów chciał być dla niej dobry, opiekować się nia, wrócić na swoją planetę.
Lubię tego bohatera poniewaz dzieki niemu zrozumiałam pewne sprawy. Zrozumiałam to że jeśli poswięcimy życie komuś z pewnościa będziemy mieli w nim przyjaciela. A przyjazn jest niesłychanie wazna w życiu każdego człowieka. Przyjaciela nikt i nic nie może zastąpic. Mieć przyjaciela to znaczy wiele mu poświęcić , czuć się za niego odpowiedzialnym, opiekowac sie nim.To właśnie jest sensem życia człowieka.