Odpowiedzi

2010-02-11T20:03:29+01:00
Gandalf(czrodziej), bIlbo(hobbit) i krasnoludy wyruszyły w podróż po skarb. Pirwsza przygoda była z trolami, uwięzili bilko i przyaciół którzy przybyli mu pomóc. Ale po wyjściu słońca zamienili się w kamień. Potem zostali uwięzieni przez goblinów. I wtedy bilbo odłączył się od kompanów oni wyszli a on został w podziemiech i znalazł pierśnień. stoczył walkę na zagadi z Golumem ale zwycięrzył i wyszedł. Wszyscy poszli w dalszą drogę. Lecz zostali zaatakowani przez wargów i goblinów ale uratowały ich Orły. Następnie przedzierali się przez mroczną puszczę(bez Gandalfa bo on przeg wejściem do marocznej puszczy opuścił ich). Póżniej w mrocznej puszczy krasnoludy zostały uwięzine przez pająki i bilbo poszedł kompanom na pomoc . Następnie Krasnludów też uwięziono w zamu elfów ale wydostały się w beczkach. Już pod końcem bilbo był w jamie smoka SmauGhta i zabrał mu kielich ( wszedł bo był jiewidzialny taką moc miał pierścień który znalazł) smok się zoriętował i napadł na pobliskie miasto lecz został zabity strzałą. Bilbo wrócził do domu i postanowł spisać pamiętnik =)
Krócej się nie dało
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T20:13:43+01:00
Bilbo Buggins jest szanowanym hobbitem. Zmienia się to, kiedy przychodzą do niego krasnoludy przyprowadzone przez czarodzieja Gandalfa. Choć Bilbo nie chce mieć nic wspólnego z wyprawą w celu odbicia skarbu smokowi Smaugowi,
to aby nie okazać się tchórzem bierze udział w podrózy i zostaje uznany za włamywacza, którym nie jest. Szybko zaczyna narzekać na trudy podróży, nie ma jednak odwrotu od decyzji. Kiedy spotykają trzech trolli, zostaje wysłany na zwiady. Chce sie popisać i próbuje ukraść worek ze złotem potworom. Zostaje uwięziony. Krasnoludy próbujące mu pomóc, spotyka ten sam los. Z opresji ratuje ich czarodziej. Trolle giną, a im przypada ich bogactwo: miecze elfów, ubrania, złoto. Ruszają w dalszą drogę. W końcu docierają do Ostatniego Przyjaznego Domu, w którym mieszka Elrond. Dzięki niemu dowiadują się jak wejść do Samotnej Góry niezauważenie, bo przyjaciel odczytuje księżycowe runy. Niestety po wyruszeniu z domu Elrond zostają uwięzieni przez gobliny. Uciekają, pozostawiając w podziemiach Bilba. Musi sam sobie radzić. Znajduje pierścien. Okazuje się, że jest on własnością Golluma, który jest do niego bardzo przywiązany, Pierścien sprawia, że można stac się niewidzialnym. Dzięki wygranemu pojedynkowi z potworem na zagadki i pierścieniowi hobbit uchdzi z życiem. Udaje mu się dołaćzyć do kompanów. Zostają zaatakowani przez wargi i olbrzymy, jednak orły przenoszą je na skrzydłach do swej kryjówki. Później docierają do domu Beorna, który potrafi zmienić sie w niedźwiedzia.On to wyposaża ich na dalszą drogę. W Mrocznej Puszczy zostają uwięzieni przez pająki. Udaje im się wyjść z tego cało dzięki hobbitowi. Trafiają do więzienia elfów. Bilbo umieszcza przyjaciół w beczkach i spuszczaa rzeką. Tak dostają się do Esgaroth czyli Miasta na Jeziorze. Ludzie ciepło ich przyjmują, bo wierzą, że dzięki nim uwolnią się od okropnego smoka. Wyposażają ich. Krasnoludy docierają do Samotnej Góry. Na zwiady idzie hobbit. Zauważa słabe miejsce smoka. Mówi o tym krukowi, a ten przekazxuje informację Bardowi. Kiedy smok atakuje miasto, bard zabija go dzięki tej infrmacji. Krasnoludy zdobywają skarby. Nie chcą się jednak nimi podzielić z mieszkańcami miasta. Dochodzi do Bitwy Pięciu Armii. Ludzie, elfy i krasnoludy jednoczą siły przeciwko goblinom i wargom. Wygrywaja pierwsza grupa. Dzielą się skarbem. Hobbit szczęśliwie wraca do domu, wprawiając wszystkich w osłupienie, gdyż sądzili, że zmarł. Po wielkim trudzie odzyskuje norkę.
2 4 2