Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T20:02:28+01:00
Islam to religia monoteistyczna druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Za ostatniego proroka islam uznaje Mahometa (Muhammada, wielu muzułmanów uważa, iż imienia proroka nie tłumaczy się na inne języki), a za ostatnią objawioną księgę – Koran.
Wyznawcą islamu można stać się przez wygłoszenie ze szczerą intencją formuły: "Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem" (są to równocześnie słowa, które jako pierwsze wpadają w ucho każdemu nowonarodzonemu niemowlęciu muzułmańskiemu i które są wymawiane nad grobem) i przyjęcie na siebie obowiązków wynikających z Koranu, tradycji i prawa. Największą zbrodnią w islamie jest odstępstwo od wiary (kufr), a następnie: morderstwo, nierząd, sodomia, picie wina, kradzież, fałszywe świadectwo, oszczerstwo, odmowa jałmużny. Do zasad moralnych islamu należy przestrzeganie obowiązków islamu.
1 1 1
2010-02-11T20:02:49+01:00
Islam to religia, którą uznają głównie muzułmanie. Ich swiętą księgą jest Koran. Wierzą w jednego Boga-Allacha. Ich słynnym prorokiem jest Mahomet, który wg ich wierzeń założył islam. Ludzie wierzący w islam są zobowiązani raz w roku odbyc pielgrzymkę do Mekki.
4 3 4