Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T20:28:16+01:00
Irena Sendler ukazana jest w filmie "Dzieci Ireny Sendlerowej". Jej postawa była postawą dobrego chrześcijanina. Można to poprzeć kilkoma przykładami.
Irena od dłuższego czasu zajmowała się pracą w pomocy społecznej. Było to wielkie poświęcenie, szczególnie w okresie wojny. Jednak ona chciała więcej. Stwierdziła, że sama pomoc nie wystarczy. Wiedziała, że aby dzieci przeżyły, muszą być wyprowadzone z getta.
Innym przykładem jest poświęcenie z jakim oddawała się żydowskim dzieciom. Wiedziała, że ryzykuje życie, ale z upartością mimo przeszkód każdego dnia starała się jak najbardziej pomóc.
Irena Sendler szanowała obcą religię. Widziała obrzędy żydowskie w gettcie i zajmowała się żydowskimi dziećmi. Nie narzucała im na siłę religii chrześcijańskiej, ale wiedziała, że muszą poznać podstawowe modlitwy aby przeżyć. Pomogła nawet przypadkowemu chłopcu spotkanemu na ulicy.
Kolejnym argumentem potwierdzającym w/w tezę jest to, że Irena nie wydała swoich bliskich i towarzyszy mimo tortur. Znosiła je dzielnie i pocieszała innych, którzy trafili do więzienia. Wolała cierpieć niż skazać innych. W milczeniu znosiła cierpienie.
Te argumenty ukazują, jak Irena Sendler ukazywała postawę dobrego chrześcijanina. Ten trud i poświęcenie powinno cechować każdego prawdziwego chrześcijanina. Niech jej czyny zostaną nam na długo w pamięci.
1 5 1