Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T21:25:46+01:00
----------Lech Kaczyński wprosił się do Katynia?
Premier Rosji Władimir Putin (58 l.) zaprosił na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej szefa polskiego rządu Donalda Tuska (53 l.). To nie spodobało się polskiemu prezydentowi. Lech Kaczyński (61 l.) zapowiedział, że w Katyniu i tak się pojawi!
---------Zabójstwo policjanta: Przestępcy zabili w porozumieniu, mogą dostać 25 lat
Funkcjonariusze z wydziału terroru kryminalnego w nocy ze środy na czwartek złapali drugiego bandziora, który brał udział w zabójstwie stołecznego policjanta. Piotr R. (17 l.) przytrzymywał aspiranta Andrzeja Struja (42 l.), by jego kompan Mateusz N. (18 l.) mógł zadać śmiertelny cios nożem. Teraz zabójcom policjanta grozi wyrok w wysokości 25 lat więzienia.
----------Prokuratura na nowo zajmie się majątkiem Palikota
Janusz Palikot może mieć kłopoty. Sąd właśnie orzekł, że śledztwo prokuratury dotyczące majątku polityka powinno zostać wznowione.
----------Warszawa: Obaj domniemani zabójcy policjanta schwytani – grozi im dożywocie
Jeden trzymał policjanta, drugi bezlitośnie dźgał młodszego aspiranta Andrzeja Struja nożem. Tak najprawdopodobniej działali dwaj 18-latkowie, którzy zabili człowieka, bo nie spodobało się im, że ktoś zareagował na ich chuligańskie wybryki. Mateusz N. i jego kolega są już za kratkami. Jest szansa, że spędzą tam resztę życia. Za morderstwo grozi im kara dożywocia.
----------Zrób sobie pączki na tłusty czwartek - przepis na pączki, przepis na faworki
Koniec z dietą! Już jutro tłusty czwartek! Jeśli nie chce ci się stać w kilkudziesięciometrowych kolejkach do cukierni, zrób pączki sam. SE.pl podpowiada jak zrobić własne smakowite pączki i faworki.
2010-02-11T21:28:09+01:00
1Bydgoski taksówkarz Andrzej Sztuczyński odebrał poród w swojej taksówce. Dziecko i mama są już w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy, czują się dobrze.

Tuż przed jedenastą do samochodu wsiadły dwie kobiety. Jedna z nich narzekała na ból. Wkrótce potem, po kilku minutach jazdy, odeszły jej wody płodowe.

Chłopiec urodził się na dziedzińcu szpitala. Kobiecie asystował taksówkarz. Lekarze chwalą jego profesjonalizm: zachował zimną krew, choć sytuacja nie była typowa.
2.Zmarł Orlando Pecanha de Caralho piłkarski mistrz swiata z 1958roku

3.Szpital w Puławach wypłaci ponad milion złotych odszkodowania za błędy lekarzy popełnione podczas odbierania porodu w 2000 roku.

Z powodu zaniedbań lekarzy, obecnie 9-letni chłopiec jest kaleką. Sąd Apelacyjny w Lublinie przyznał dziecku także 6 tysięcy miesięcznej renty, wypłacanej przez szpital.

Rzecznik sądu, Cezary Wójcik podkreśla, że wyrok oznacza utrzymanie w mocy wcześniejszego orzeczenia. Sąd Okręgowy w Lublinie zasądził 600 tysięcy złotych zadośćuczynienia i rentę oraz przyznał chłopcu dodatkowo 57 tys. zł. odszkodowania. Uznał też, że odsetki należą się od dnia wniesienia pozwu. Proces toczył się od 6 lat, łącznie z odsetkami 9-latek otrzyma ponad milion zł.

4.Najbogatsze państwa Unii udzielą Grecji wsparcia finansowego, jeśli Ateny o to poproszą. W ten sposób europejscy przywódcy próbują zapewnić stabilność wspólnej waluty.Jeśli zajdzie taka potrzeba, państwa strefy euro podejmą zdecydowaną i skoordynowaną akcję. By zagwarantować stabilność finansową całej strefy euro – oświadczył wczoraj w Brukseli Herman Van Rompuy, przewodniczący Rady Europejskiej. – Rozmawialiśmy o Grecji, i tylko o Grecji.

5Dwa lata i trzy miesiące więzienia to wyrok dla byłego wicepremiera Lepper i Łyżwiński byli oskarżeni o seksualne wykorzystywanie partyjnych działaczek, a Łyżwiński dodatkowo o zgwałcenie jednej z nich. Aneta Krawczyk, która pracowała jako dyrektor biura poselskiego Łyżwińskiego, a potem została radną sejmiku wojewódzkiego w Łodzi, była głównym świadkiem oskarżenia