Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-11T23:07:53+01:00
Drodzy Sąsiedzi!
Zwracam się do Was z apelem, abyście dbali o środowisko! My, ludzie, coraz bardziej niszczymy coś, czym sami jesteśmy. Niszczymy przyrodę! Czas, by zacząć działać! Nie żądam od Was rzeczy niemożliwych. To oczywiste, że nie przestaniemy nagle produkować plastiku, czy w ramach oszczędności energii skończymy używać telewizora. Nie chodzi moi o zacofanie się. Ale możemy malutkimi kroczkami zadbać o nasze środowisko. Dużo da choćby zwykłe gaszenie światła, gdy nie jest ono potrzebne, segregacja śmieci. Wbrew pozorom przyrodzie ulży, gdy po zjedzeniu cukierka wyrzucimy papierek do kosza a nie na ziemię. Niby jeden papierek, ale pomyślmy sobie co by się stało, gdyby każdy człowiek na my świecie też wyrzucił teraz taki jeden papierek. Zniszczylibyśmy całą planetę! A teraz pomyśllmy że każdy podniesie taki jeden papierek i wyrzuci do kosza. O wiele lepiej, prawda? Nie wahajmy się więc podnieść i wyrzucić papier który zauważymy np. na trawie do kosza. Moi drodzy, proszę Was o rozwagę. Dbajcie i szanujcie środowisko naturalne, bo to ono sprawia, że możemy żyć na Ziemi! Proszę, przemyślcie moje słowa.
Z poważaniem
... (podpis)

Oczywiście nie z neta. Mam nadzieję że pomogłam. Pozdrawiam :)
9 4 9
2010-02-11T23:12:28+01:00
Drodzy Mieszkańce !

Zwracam się do was z apelem o ochronę środowiska naturalnego.Czas pędzi do przodu a wraz z nim zmienia się nasze relacja z przyrodą. środowisko jest bezbronną ofiarą. Nie ma żadnego wpływu na nasze decyzje i nie może się bronić przed naszymi atakami .
Dążenie do luksusu i wygody sprawia , że nie zwracamy uwagi na to co nas otacza. Naszym obowiązkiem jest zapobiec katastrofie, jaka może nastąpić jeśli nie zaczniemy działać.
Chociażby karczowanie lasów tropikalnych niesie za sobą nieodwracalne zmiany klimatyczne.
Człowiek jest mordercą niezważającym na skutki.
Wszystkie te czynniki składają się na globalne ocieplenie naszej planety, w efekcie może spowodować zagładę ludzkości.
Człowiek niszczy faunę kierując się chęcią zysku
Pomóżmy sami sobie, połóżmy kres szkodliwym działaniom.
3 4 3