Potrzebuje reportaż na dowolny temat. nie umiem pisac tak ładnie dlatego prosze o pomoc. reportaż nie moze byc ściagany, bo jak wiecie sa nauczyciele co sprawdzaja takie prace. ;] myslałam nad tematem "Życie nastolatków w XXI wieku". ewentualnie "Ekologia - co to tak naprawdę jest?"; "Internet - zdobycz dzisiejszej technologi"
Pomożcie.
prosze o cały reportaż minimum 2 str A4
za to dam naj i jest duzo punktow ;]

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T14:04:03+01:00
Napisany całkowicie samodzielne. Zapewniam, że nic nie jest ściągnięte z neta
DLATEGO PROSZĘ O NAJ;)

Życie nastolatków w XXI w

Jak wygląda życie młodych ludzi żyjących w XXI w.. Czasy w których żyją nie są łatwe, choć i te przed nimi wcale nie były łatwiejsze. Świat ciągle idzie naprzód a życie pędzi tak, że trudno za nim nadążyć. Młodzi ludzie w XXI w spotykają na swojej drodze takie kłody jak narkotyki, papierosy czy alkohol. Czy sposób życia dzisiejszej młodzieży całkowicie różni się od tego jak żyli ich rodzice, a może dziadkowie? Czy uda się może jednak znaleźć jakieś podobieństwa miedzy tym co było dawniej, a tym co jest teraz. Na te pytania, a także na wiele innych postaram się znaleźć odpowiedź w tym reportaż..
Jaka jest dzisiejsza młodzież? Co ja bawi, a co smuci. Czym się interesuje, jak spędza swój wolny czas.
Godnym zauważenia jest fakt że podobnie jak kilkadziesiąt lat temu dzisiaj także nieodzownym elementem życia młodych ludzi jest szkoła. Z racji tego, że w Polsce mamy obowiązek nauki do momentu ukończenia osiemnastego roku życia, każdy młody człowiek musi codziennie od poniedziałku do piątku stawiacz czoła wyzwaniom czekającym go za murami szkoły do której uczęszcza. W szkole młodzi poszerzają swoją wiedzę, odkrywają które dziedziny są im najbliższe, a tym samym przygotowują się do podjęcia decyzji co tak naprawdę chcą robić w życiu? Szkoła to nie tylko obowiązek nauki dla młodzieży, to także miejsce, gdzie spotyka ona swoich rówieśników, koleżanki i kolegów, a czasami może nawet jest miejscem w którym nawiązują się przyjaźnie trwające przez cale życie.
Młodzież XXI w, podobnie zresztą jak dawniej te osoby które już dawno wyrosły z wieku młodzieńczego nie spędza całego swojego czasu na nauce. Choć mówi się ze „ człowiek „uczy się przez całe życie” to musi on jednak znaleźć również czas na odpoczynek, po to by oderwać się od codziennych problemów, zająć tym co sprawia mu przyjemność.
Jak odpoczywa współczesna młodzież.? Myślę, że zależy to m.in. od charakteru młodego człowieka, od tego czym się pasjonuje, w jaki sposób lubi spędzać swój wolny czas. Niestety coraz częściej spotykamy się ze stwierdzeniem, że młodzi ludzie cały swój wolny czas poświęcają na surfowanie po Internecie, graniem na komputerze, bądź tez oglądając telewizję.
Pod tym względem młodzi ludzie bardzo różnią się od swoich dziadków czy nawet rodziców, gdy ci byli w ich wieku. Dawniej bowiem nie było komputerów, a telewizory też nie były tak rozpowszechnione jak w chwili obecnej. Ciągły rozwój cywilizacji, który mamy okapię podziwiać w chwili obecnej spowodował między innymi to, że młodzi ludzie bardzo rzadko sięgają po książkę, wola bowiem oglądanie filmów. Zauważalny coraz częściej wśród dzisiejszej młodzieży jest problem nadwagi do którego także przyczynia się brak ruchu spowodowany ciągłym przesiadywaniem przed komputerem.
Wśród młodzieży na szczęście łatwo spotkać tez takie osoby które lubią spędzać czas wolny w aktywny sposób. Latem jest to m.in. gra w piłkę, pływanie i jazda na deskorolce, natomiast zimą młodzi chętnie jeżdżą na łyżwach, bądź na nartach.
Nie wszyscy jednak wybierają na szczęście telewizor i komputer zamiast spotkań w gronie przyjaciół. Młodzii mając czas wolny często udają się do kawiarni, lodziarni lub też do pizzerii, gdzie mogą zjeść jedną z najbardziej lubianych potraw młodych ludzi obecnego pokolenia a mianowicie pizzę. Wieczorami młodzież czasami udaje się do kina, ci zaś którzy lubią aktywne spędzanie czasu, kochają taniec –idą na dyskotekę bądź też na różnorakie zabawy taneczne.
Wiemy już jak wygląda życie towarzyskie młodych ludzi, a jak wygląda ich życie rodzinne? Mówi się że młodzi ludzie nie maja dobrych kontaktów z rodzicami, często maja odmienne zdanie niż ich opiekunowie, co starają się pokazać w dobitny sposób. Powszechnie istnieje przekonanie, że młody człowiek przechodzi okres tzw. buntu młodzieńczego. Nie oznacza to jednak wcale ze młodzież całkowicie izoluje się od swoich rodzin. Owszem spędza ona więcej czasu samotnie, potrzebuje więcej swobody, ale jest to normalne zachowanie człowieka który z dziecka staje się powoli osobą dorosłą.
Kolejna kwestią która pragnę poruszyć są zainteresowania jakie posiadają młodzi żyjący w XXI w. Zapewne oczywistym jest fakt ze w niektórych kwestiach zainteresowania te znacznie różnią się w zależności od płci młodego człowieka.
Spróbujmy zastanowić się przez chwilę co jest obiektem zainteresowania współczesnej nastolatki? Niemal każda młoda dziewczyna interesuje się modą i kosmetykami. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem każda kobieta pragnie podobać się innym osobą, dlatego tez nastolatki szukają sobie idoli na których mogłyby się wzorować w kwestiach takich jak wygląd czy styl ubierania. Najczęściej idolami tymi są modelki, piosenkarki i aktorki, choć oczywiście zależy to od osobistych cech młodej osoby. Dziewczyny interesują się tez zapewne muzyką. W dzisiejszych czasach na rynku muzycznym jest tak duża różnorodność, że na pewno każda młoda kobieta znajdzie tam coś dla siebie.
Zastanówmy się teraz czym interesują się młodzi mężczyźni. Niemal każdy młody chłopak interesuje się sportem. Większość z nich pasjonuje się piłką nożną. Chłopcy oglądają mecze klubów którym kibicują w telewizji, ale nie tylko. Nie rzadko młodzi sami organizują mecze piłkarskie, naśladując największych mistrzów w tej dziedzinie. Myślę tez, że gra w piłkę nożną jest jednym z ulubionych zajęć młodzieńców podczas lekcji wychowania fizycznego. Nie do zakwestionowania jest również fakt interesowania się nastolatków motoryzacją. Który z młodych panów nie marzy o tym by posiadać w przyszłości najlepszy i najszybszy samochód czy motocykl. Nie rzadko zdarza się że młody człowiek jest tak zafascynowany samochodami, że ich modele jest w stanie określić po dźwięku silnika. Jednak nie tylko piłka nożna jest obiektem zainteresowania nastolatków. Niektórzy z nich nie wyobrażają sobie życia bez meczu koszykówki czy partii szachów, bowiem ilu młodych ludzi tyle pomysłów na wykorzystanie wolnego czasu. .Dziedziną która także jest obiektem zainteresowania głównie chłopców są gry komputerowe. W dzisiejszych czasach młodzież nie musi już grać sama ze sobą, czy z komputerem, ale dzięki połączeniu komputera z Internetem młody człowiek może grac w gry komputerowe z przeciwnikiem pochodzącym z drugiego końca kraju, a nawet i świata..
Na zakończenie rozważań na temat życia nastolatków w XXI w. pragnę wspomnieć o kilku kwestiach dotyczących zachowania współczesnej młodzieży. Niejednokrotnie można bowiem usłyszeć komentarze, że dzisiejsze pokolenie młodych ludzi jest złe. Czy to prawda?
Owszem, niejednokrotnie można zauważyć nieodpowiednie zachowanie nastolatków. Można im zarzucić wulgarność, brak szacunku wobec starszych i wiele innych rzeczy. Czy to jednak pozwala nam na stwierdzenie że dzisiejsza młodzież jest zła? Czy wśród osób dorosłych nie zdarzają się nieodpowiednie zachowania? Oczywiście że się zdarzają,. Tak wiec uważam, że nie można ogólne powiedzieć że dzisiejsza młodzież jest zła. Są bowiem młodzi ludzie których zachowanie jest godne naśladowania. Pracują oni jako wolontariusze, pomagają innym bezinteresownie. Tak wiec twierdzenie że dzisiejsza młodzież się nieodpowiednio zachowuje jest krzywdzące dla tych młodych ludzi którzy czyniła w swoim życiu wiele dobra.
Podsumowując powyższe rozważania należy wysnuć wniosek ze życia nastolatków XXI w nie można określić w sposób ogólnikowy. Bowiem życie każdego młodego człowieka wygląda inaczej i zależy od jego charakteru, od miejsca w którym się wychowuje, a także od ludzi których napotyka na swojej życiowej drodze.


21 4 21