Odpowiedzi

2009-10-11T21:19:20+02:00
Możemy ułożyć proporcje:

0,2 kg ----- 3,60 zł
0,1 kg ----- 1,80 zł (bo dwa razy mniej, obie strony podzieliłem przez 2)

0,5 kg ----- 1,80 zł * 5 = 9 zł
(pomnożyłem obie strony razy 5)


Odp. 0,5 kg sera kosztuje 9 złotych.
2009-10-11T21:20:26+02:00
0.2kg -----------3,60
0,5 kg ----------- x
0,5 * 3, 60 = 1,8 1,8 :0,2 = 9

odp. 9 zł
2009-10-11T22:11:18+02:00
0,2= 3,60 więc 0,1= 1,80

0,5x1,80 = 9,00

Odp: 0,5 kg sera kosztuje 9 zł