Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-11T21:44:39+02:00
Uważam, iż każda z trzech cnót jest jak najbardziej potrzebna w codziennym życiu człowieka i moim że ich nie dostrzegamy to one w nas funkcjonują.
-Wiara - czy że byłby człowiek w nic nie wierzący? To dzięki wierze chcemy dalej żyć, pomagać innym, kochać bliźniego. To wiara nauczyła nas, że to właśnie w życiu ma sen, że za to dostaniemy nagrodę niebieską. Gdyby nie wiara każdy człowiek byłby niezmiernym egoistą, nie myślałby o drugim człowieku. Bóg pomyślał - to dla nas umarł na krzyżu, znosił te ogromnie męki byśmy teraz po śmierci nie zostali potępieni.
-Nadzieja- gdyby człowiek nie miał nadziei, świat by nie istniał. Wszyscy już dawno popełniliby samobójstwa po nawet najmniejszym życiowym potknięciu, gdyż nie mielibyśmy nadziei, że będzie lepiej. A nadzieja w życie wieczne? Gdyby nie ona życie straciłoby sens - no bo po co żyć jak i tak każdy z nas umrze? Niczym byśmy się nie różnili od zwierząt. Żyć tylko po to by przedłużyć gatunek a potem do trumny i w ziemie. Wątpię czy ktoś z nas by się na to pisał.
-I na koniec najważniejsza - Miłość- Cyba nikt nie wyobraża sobie bez niej życia. Gdy już człowiek się zakocha to żyje po to by kochać i być kochanym. Gdyby nie było miłości matki do dziecka? Jak już wspominałam żyli byśmy tylko po to by przedłużyć gatunek. Samica potrzebna do rozrodu a samiec do zapłodnienia i żadnych uczuć nic więcej.
2009-10-11T22:20:50+02:00
Na pytanie czy cnoty teologiczne :wiara,nadzieja i miłość są potrzebne w życiu codziennym, odpowiedź jest oczywista-tak.
Wiara czym jest ?Uduchowienie ,potocznie oznacza przekonanie istnienia czegoś bez żadnego dowodu .Każde nasze postępowania sprowadzają się do poświęcania ich w imię Boga.Bez wiary życie jest puste .Owszem wierzyć można różnie i składać hołdy różnym” Bogom”,chodzi porostu o to aby wierzyć.
Nadzieja pozwala nam dążyć do lepszego życia i utrzymuje nas przy dobrej myśli.Nie sprowadza się tylko do wiary .Nadzieja w codziennym życiu przeplata się z wątpieniem .Jednak jej moc pozwala nam na optymizm w każdym aspekcie życia.To ona popycha nas do działania .
Miłość to szerokie pojęcie. Może odnosić się do wielu różnorodnych uczuć. Miłość jest przedmiotem i źródłem inspiracji dla twórców . Jest uważana za sens życia ludzkiego – czyniąca je prawdziwym i w pełni szczęśliwym. Miłość może być platoniczna , przyjacielska, bezinteresowna, lojalna i wierna.