Odpowiedzi

2010-02-12T17:09:16+01:00
Rejent:
-papkin nazwisko znaczące amator papki czyli jedzenia , utracjusz zabożały szlachcic , rezydent
-zachowanie podczas bójki z murarzami. Posłowanie w sprawie wyzwania Rejenta na pojedynek.- tchórzstwo , bojaźliwość papkin w tej sytuacji.
-przedstawienie Cześnikowi swej roli w bójce z murarzami.-Kłamliwość , skłonność do przesady , hipokryzja , obłuda(jedno mówi , drugie robi.
-Wyznanie miłości podczas rozmowy z Klarą.- Odważny do kobiet , zarozumiałość , kolorystyka(udawał bohatera) , samochwalstwo Papkina , gadulstwo.
-Wiara w to , że został otruty przez Rejenta i odczytanie testementu.-łatwowierność , naiwność , głupota , skłonność do fantazjowania.
-Dostosowanie się do życzeń Wacława , który proponuje mu złoto.- Papkin był przekupny , chciwy i pazerny.

Mam nadzieje , że pomogłam . mieliśmy to na polaku na początku roku szkolnego :-)
11 3 11
2010-02-12T17:12:23+01:00
Zabawną postacia książki A.Fredro po tytułem "Zemsta" jest Papkin , jest on głównym bohaterem sługa Cześnika .Nosi się z francuska jest w peruce u boku ma szpadę Artemizę. Jest to postać ekspresyjna, czasami przesadna , swoje emocje wyraża dużo mówiąc i przesadnie gestykulując . Papkin jest niezwykle humorystyczną postacią .Zgrywa on bardzo zamożnego i odważnego człowieka , ale w rzeczywistości tak nie jest , ponieważ , zgrywa ważniaka ale w niektórych sytuacjach takich jak np.walka o mur tchórzy . Próbuje ukryć słabość , konfabulując na temat swoich czynów . Bardzo podoba mi się ta postać , ponieważ jest ona najzabawniejszą w tej książce , przy czym bardzo różni się od innych bohaterów tej oto książki .


mam nadzieję że może być liczę na punktyy ;)) i pozdrawiam . !
35 4 35