"Czy ludzie potrafią pięknie umierać, i pięknie żyć?". Napisz rozprawkę, conajmniej 4 argumenty. Im wiecej, tym lepiej ^^ Tylko prosze nie z neta, bo sprawdze to, i zglosze jako bledna, co grozi usunieciem konta.. : ) Daje Naj ^^ Pozdrawiam.

3

Odpowiedzi

2010-02-12T17:35:20+01:00
Uważam, że ludzie potrafią żyć naprawdę pięknie oddając w życie całe swoje serce, jak np. w ,,Kamieniach na szaniec", gdzie bohaterowie swoje życie oddają w walce o Wolną Polskę.Można też pięknie żyć dzieląc się z innymi miłością i pomagać innym.Dużo jest jest przykładów takiego życia, chociażby u Matki Teresy, która życia oddała ubogim i chorym.
Co do śmierci myślę, że można dać tu znowu podać przykład
z ,,Kamieni na szaniec". Bohaterowie tego opowiadania umarli z honorem , godnością ale przede wszystkim pięknie- za niepodległość.Tutaj można powiedzieć też o bracie Karola Wojtyły, Edmundzie, który całe swoje życie oddał ludziom w szpitalu i zaraził się jedną z chorób u młodej dziewczyny, którą za wszelką cenę próbował wyleczyć.
Myślę, że ludzie potrafią żyć pięknie i pięknie umierać.


Sama pisałam ;)
3 3 3
2010-02-12T18:42:11+01:00
"Czy ludzie potrafią pięknie umierać, i pięknie żyć?".

W mojej rozprawce rozstrzygnę problem czy ludzie potrafią pięknie umierać i pięknie żyć.Posłużę sie kilkoma argumentami.
Po pierwsze kiedy człowiek widzi starszych ludzi na zakupach , którzy nie potrafią sobie poradzić z pakunkami to pomaga,nie przechodzi obojętnie.
Po drugie aby zostawić po sobie pamięć innych ludzi nie potrzeba wiele.Czasami wystarczy tylko dobre słowo.
Z kolei widząć sytuację , w której ktoś jest bity ,niektórzy przechodzą i nic nie zrobią martwią się tylko o siebie ,tak jak kapłam i lewita z przypowieści o miłosiernym samarytaninie.
Po czwarte przykładem do naśladowania są bohaterowie książki Kamienie na szaniec.Są to osoby godne naśladowania.Walczyli o ojczyznę wiedząc ,że ważą się ich losy.W każdej chwili mogli być schwytani przez gestapo, ale szli na akcje.
Podsumowując moją rozprawkę ,stwierdzam że w dzisiejszych czasach są ludzie którzy potrafią pięknie żyć i pięknie umierać.Dla Alka,Rudego i Zośki
ważne było wszystko to ,co jest najbardziej wartościowe.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T22:07:44+01:00
Dzisiaj definitywnie rozstrzygnę mój wewnętrzny spór na temat : "Czy ludzie potrafią pięknie umierać, i pięknie żyć?" Można powiedzieć, że oczywiście ludzie żyją pięknie i są doskonali lecz ja sądzę inaczej. Realia są smutne. Nigdy nie docenimy czegoś, czego nie stracimy. Pod wpływem straty przyjaciela etc zmieniamy swój pogląd na przyjaźń i dopiero wtedy doceniamy jak bardzo dana osoba była dla nas ważna. Zabawną sprawą jest to że nie można definitywnie powiedzieć, że żyjemy godnie bądź nie. Każdy żyje własnym życiem i tylko od nas jak potoczy się nasz los. Nie umiemy pięknie żyć. My tak naprawdę całe życie uczymy się tego. Każda decyzja zmienia nasze dotychczasowe postępowanie i wpływa na aktualne decyzje, które w danej chwili mamy dokonać i dzięki podejmowaniu decyzji stajemy się coraz lepszymi ludźmi. Odważę się rzucić poważne stwierdzenie że świat podupada moralnie.
Słowo honoru w tych czasach jest niewiele warte, coraz młodsi ludzie sięgają po alkohol, coraz młodsze dziewczyny "nie mają do siebie szacunku" a dzieci z piaskownicy potrafią przekląć. Wartości wpojone najmłodszym dzieciom owocują wraz ze wzrostem, lecz jeżeli młodzież, która wkrótce będzie miała zakładać rodzinę jest zepsuta i wewnątrz żywi urazę do innych, nie będzie modła przekazać odpowiednich wzorców dla swoich dzieci i tu zatacza się błędne koło. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki oraz wyjątkowi ludzie których jest naprawde wielu lecz moim zadaniem jest pokazanie prawdziwych realiów. Osoby z pozoru dobre często skrywają w sobie mroczne tajemnice czy małe grzeszki.
Oczywiście każdy z nas ogląda telewizję i napewno oglądał czy był świadkiem przemówienia na łożu śmierci. Często wtedy wypowiadane są mocne słowa takie jak wybaczam czy "gdybym mógł zacząć to jeszcze raz nigdy bym tego nie zrobił" lecz tak naprawdę te słowa są wypowiada tylko po to by zapamiętano go jako pozytywną i dobrotliwą osobę. Słowa te są rozpaczliwą formą o przebaczenie bądź współczucie. Moim skromnym zdaniem nie można pięknie żyć lecz podejmując ciągłe decyzje zmieniamy się i tylko od nas zależy czy chociaż w małym stopniu godnie przeżyjemy naszą krótką egzystencje na ziemi.
1 3 1