Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T17:13:23+01:00

W moich odczuciach "Opowieść Wigilijna" jest książką wartą polecenia nawet najmłodszym czytelnikom a także tym, którzy chcą zasmakować w czytaniu książek a nie wiedzą, od jakiej pozycji zacząć. Jest to książka o charakterze niepoważnym i nie bardzo komicznym. Jest to pozycja, która za każdym razem będąc czytaną porywa czytelnika tak samo jakby czytał ją po raz pierwszy. Ta książka jest naprawdę bardzo wciągająca i przyjemna do czytania. Na przykład jak niektórzy narzekają, że czytanie zajmuje im dużo czasu to po przeczytaniu tej pozycji, na pewno zmienią zdanie. Wiem, że nie ma książki doskonałej, lecz ta jest tak ciekawa, że trudno by tu napisać jakiekolwiek słowa krytyki. Jedyną wadą może być to, że książka nie ma swojej kontynuacji. I jest to z pewnością duży minus, ale mimo wszystko jest ona na czele mojej prywatnej listy bestsellerów. Ta książka nawet po jednokrotnym przeczytaniu pozostaje w takim procencie w pamięci, że gdy przeczyta się ją po raz kolejny - to pozwala przy dobrej pamięci - nauczyć się ją recytować, gdyż jest napisana tak łatwo przyswajalnym językiem. To, jak dobrze tę książkę się czyta przedstawiłem na wstępie. Dodam tylko, że do napisania powyższej treści nie posiłkowałem się tekstem.


Daj naj xD
2010-02-12T17:14:04+01:00
"Straszne spotkanie z duchami"
Książka Charles'a Dickens'a pt. "Opowieść Wigilijna", opowiada o Świętach Bożego Narodzenia, które odbywają się w Londynie, w XIX wieku.
Jak w każdej książce o tak przerażającym tytule muszą występować duchy. Powieść opowiada o Scroog'u, którego nawiedzają duchy. Co noc przychodzi jeden. Zabierają go w miejsce dzieciństwa, czasów których Scroog nie chce wspominać. Duchy były przerażające, w szczególności trzeci. "Zjawa w czarnej pelerynie zbliżała się powoli, uroczyście i w milczeniu". Postać ta przeraża każdego czytelnika, który potrafi ją sobie "narysować" w wyobraźni. Wyciągnięta ręka ducha, który dumnie kroczy w stronę Scroog'a.
W tej książce także poznaje londyńskie ulice. Dowiaduje się, że chociaż Londyn to bogate miasto, występują tam bardzo biedne i ubogie dzielnice. Ludzie żyją tam tylko z tego, co ukradną i sprzedadzą.
Urozmaicona kompozycja utworu i ciągła, dynamiczna akcja to elementy które mogą zaciekawić współczesnego gimnazjalistę.
Język Dickens'a jest zrozumiały. Niewiele jest archaizmów, sporo natomiast słów z języka angielskiego.
Wydawca zadbał o to, aby książka została urozmaicona obrazkami.
Tę książkę powinni przeczytać ci, którzy zbierają pieniądze i z nikim się nie dzielą.