Odpowiedzi

2009-10-12T11:30:11+02:00
Sierpień

Obama krytykowany, notowania też spadają

Mimo sygnałów poprawy sytuacji gospodarczej w ostatnich tygodniach, notowania prezydenta Baracka Obamy w sondażach pozostają na tym samym poziomie, a według niektórych sondaży Amerykanie oceniają go nawet coraz gorzej.

W sondażu przeprowadzonym przez ośrodek badani opinii Rasmussen Report, już mniej niż połowa Amerykanów (49 procent) aprobuje sposób pełnienia urzędu przez Obamę. 51 procent wyraża dezaprobatę. Na początku kadencji prezydent miał ponad 65-

procentowe poparcie.

Październik

Afera stoczniowa?

6 października do Kancelarii Premiera wpłynęło pismo z 5 października podpisane przez Kamińskiego, do którego dołączono opartą na materiałach analitycznych, informację dotyczącą niezgodnych z prawem zachowań osób pełniących funkcje publiczne w procesie sprzedaży składników majątku Stoczni Gdynia oraz Stoczni Szczecińskiej.

9 października do Kancelarii Premiera wpłynęło kolejne pismo podpisane przez Kamińskiego z załączoną "poszerzoną analizą dotyczącą niezgodnych z prawem zachowań osób pełniących funkcje publiczne w procesie sprzedaży składników majątku Stoczni Gdynia S.A. oraz Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o." stanowiącą uzupełnienie informacji przekazanej przy piśmie z 5 października.


Wrzesień

Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi protestowało w stolicy USA przed Kapitolem przeciw polityce prezydenta USA Baracka Obamy i zdominowanego przez Demokratów Kongresu.

Według organizatorów demonstracji - konserwatywnego ugrupowania FreedomWorks Foundation, kierowanego przez byłego republikańskiego kongresmana Dicka Armeya - liczba jej uczestników znacznie przekraczała 100 Demonstranci, którzy przyjechali autobusami z całych Stanów Zjednoczonych, wznosili transparenty z hasłami przeciwko nadmiernym, ich zdaniem, wydatkom rządowym i proponowanej przez Demokratów reformie opieki zdrowotnej. Przemawiali republikańscy senatorowie i kongresmani, głównie z południowych stanów.

"Zmiana, na którą nas nie stać!", "Mamy dość", "Jestem chory od reformy Obamy" - głosiły napisy na transparentach. Inne oskarżały prezydenta, że jego polityka jest zamachem na amerykańskie swobody obywatelskie i że zamierza on wprowadzić "socjalizm".

Wznoszono flagi narodowe i śpiewano hymn USA.

Demonstrację relacjonowała przez kilka godzin na bieżąco prawicowa telewizja Fox News, która od wielu miesięcy wspiera opozycję przeciw Obamie.

Biały Dom zareagował na protesty lekceważąco. - Nie wiem, kto to jest - powiedział rzecznik prezydenta Robert Gibbs, zapytany w piątek o FreedomWorks Foundation.Napisz że wybrałeś te ponieważ roznosiły się one największym echem w Polsce i nie tylko.
Mam nadzieje że chociaż trochę pomogłem.
pozdrawiam:)