Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T22:29:18+01:00
Szczerze mówiąc wolę koty, ale psy są statystycznie najbardziej lubiane. To zależy od gustu. Życzę piątki :D Pisałem jako chłopak, zmień jakby co ;]Najwspanialsze zwierzę domowe
Witam wszystkich zebranych. Chciałbym opowiedzieć o tak pospolitym i jednocześnie wyjątkowym pupilu. Moim zdaniem jest to pies (po łacinie canis), ponieważ jest określany mianem najlepszego przyjaciela człowieka.
Są to istoty bardzo pojętne, wierne i przyjacielskie, wbrew pozorom - bez względu na rasę, które są bardzo różnorodne i liczone w tysiącach. Nieważne czy ma się dzieci, czy jest się młodą lub w podeszłym wieku, samotną lub towarzyską osobą - pies jest i zawsze będzie przyjacielem. Wystarczy mu jedynie trochę ciepła, miłości, zrozumienia, wychowania i oczywiście dobrego jedzenia, a stanie się kumplem na dobre i na złe. Człowiek jest zdolny zdradzić bliźniego, pies człowieka - nie. Nigdy.
Pomijając sprawy moralne - obiekt naszego zainteresowania jest jednym z najpojętniejszych i najbardziej udomowionych zwierząt - towarzyszą człowiekowi od ok. 15 do 40 tysięcy lat. Dzisiaj równie dobrze mogą być zwierzęcymi akrobatami jak i - co nigdy nie przestanie zaskakiwać - przewodnikiem osób niewidomych.
Myślę że już teraz przekonałem wszystkich słuchaczy i może nawet zachęciłem kogoś do znalezienia sobie przyjaciela na zawsze. Na zakończenie chcę odradzić kupowanie psów w sklepach zoologicznych. Najlepiej przygarnąć taką "słodycz" ze schroniska lub nawet kupić na rynku. Te zwierzaki miały lub nadal mają najciężej i trzeba im dać dom.
Tą myślą zakończę mają, mam nadzieję, inspirującą przemowę. Dziękuję.
5 4 5