Odpowiedzi

2010-02-12T23:13:42+01:00
Podam ci trochę moich myśli jakie plączą się w mojej głowie na ten temat :)

Podróże kształcą wykształconych- bardzo trafne hasło. Jest to prawdą, gdyż nawet wielce wykształceni ludzie mogą popełniać błędy, a na błędach się uczy. A po za tym, nawet bardzo wykształcony człowiek nie jest na full, maxa wykształcony :) ZAWSZE można poznawać jeszcze więcej, w tym przypadku świat. Świat kryje wiele tajemnic, nawet najbardziej doświadczony podróżnik nigdy nie wie, co go czeka :) Choćby taki głupi przykład- skąd może wiedzieć kiedy wyskoczy na niego jakiś lew czy coś :> Może głupie, ale prawdziwe. Musi być przygotowany i czujny, a jeżeli już coś źle popełni, więcej tego nie zrobi - i cała filozofia, bo czegoś się nauczył :) Może faktycznie ten przykład jest dziwny, ale jak najbardziej prawdziwy.

Te moje myśli możesz rozwinąć, mam szczerą nadzieję że pomogłam choć trochę :)


Pozdrawiam :>
5 4 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T23:24:29+01:00
Na pewno musisz mieć przykłady, więc ja polecam "Małego Księcia" jeśli chodzi o przykład z literatury, bo Mały Książę dużo się dowiedział o życiu dorosłych i zrozumiał mnóstwo ważnych rzeczy podróżując po innych planetach, za przykład taki odległy :) to może być choćby Mickiewicz, który był człowiekiem WYKSZTAŁCONYM właśnie, a ile doświadczył i nauczył się jeżdżąc po świecie, a za przykład z życia codziennego dobrze byłoby podać jakiegoś członka rodziny (choćby zmyślonego:)) który na tym zarabia, uczy się albo jest to jego pasja.
Oprócz tego żeby praca była ciekawa to oprócz rzeczowych argumentów postaraj się ją jakoś ubarwić bo masz naprawdę fajny i ciekawy temat. Nie musisz przy takim tytule pisać sztywno, możesz dorzucić parę dowcinych uwag.
Rozwiń jakoś coś takiego:
- obce kraje i kultury to wspaniała przygoda z której wiele skorzystasz,
- poruszając się w różnych krajobrazach możesz doskonalić swoją wiedzę z przyrody,
- człowiek najbardziej uczy się poprzez doświadczenia i odczucie czegoś na własne skórze, więc o ile bogatszy wyjdzie z podróży.

Mam nadzieję że pomogłam. Myślę że to jest porządnie, a nie byle jak. Wskazówki nie z internetu, tylko z mojej głowy. W razie problemów pisz na priva.
Pozdrawiam ;)
6 4 6