Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-12T23:44:05+01:00
Hm, miałam to przed świętami ;> , więc powiem Ci, co tam krótkiego ;) mam w zeszycie :D

1)Na początku chrześcijaństwo nie było tolerowane, było wręcz zakazane. Zabijano za wyznawanie tej religii. Dopiero później, w 313 roku Konstantyn ( cesarz) wydał edykt przyznający chrześcijanom swobodę wyznawania religii.

2)W II wieku p.n.e. w państwie rzymskim zaczął narastać kryzys społeczny, a wraz z nim polityczny- coraz większe znaczenie zaczęli odgrywać wybitni rzymscy wodzowie. Później Juliusz Cezar , jeden z tych wodzów, przyjął pełnię władzy w państwie i wykorzystując swoją pozycję w państwie - pozbawił realnego znaczenia urzędów republikańskich,, a przywrócił autorytet senatowi i obdarzył częścią władzy.
No i cesarstwo xd.

Mam nadzieję, że pomogłam. Jeżeli za dużo napisałam, to przepraszam, ale mój nauczyciel mnie zaraził, bo piszemy strasznie dużo :) Po prostu to trochę skróć, jak nie chce Ci się tyle pisać :D

Pozdrawiam :>
2010-02-12T23:49:58+01:00
1)Stosunek władz rzymskich do chrześcijaństwa był negatywny ponieważ Chrześcijan oskarżano o powodowanie zamętu społecznego, zarzucano im także zabijanie niemowląt.Tajemniczy tryb życia chrześcijan, ich niechęć do uczestniczenia w życiu publicznym, podejrzenia o dokonywanie rytualnych zbrodni - wszystko to powodowało niechęć znacznych części społeczeństwa w różnych rejonach Rzymu.

2)Koniec republiki
W 91 p.n.e. zbuntowali się Italijscy sprzymierzeńcy Rzymu. Po trzech latach walk bunt został stłumiony, ale kraj pogrążył się w wojnie domowej między dwoma rzymskimi wodzami Mariuszem i Sullą.Obaj mordowali bez litości zwolenników konkurenta.

Powstanie cesarstwa Rzymskiego.
Przyjmuje się, że początkiem cesarstwa był rok 27 p.n.e., kiedy Gajusz Oktawiusz otrzymał od senatu tytuł augusta (wywyższony przez bogów). Potwierdzało to pozycję Oktawiana jako najważniejszej osoby w państwie i przyniosło definitywny koniec republice rzymskiej.