Opisz wydarzenie potopu z perspektywy Noego. Można zawęzić opowiadanie tylko do momentu, w którym Noe otrzymał od Boga polecenie budowy arki: jak zareagował na słowa Pana Boga, jak czuł sie podczas budowy arki, na jakie trudności mógł napotkac ze strony rodziny, itp. ?

2

Odpowiedzi

2010-02-13T09:13:21+01:00
Kiedy usłuszał głos boga był bardzo zdziwiony na początku nawet w to niewierzył ponieważ był zaskoczony lecz z czasem to się zmieniła ludzie którym kazł budować arkę wyśmiewali go nie wierzyli że świat zatonie bardzo żle wobec noego zachowała sę jego rodzina jednak po długich namowach wsiedli na arkę i to ich uratowało
  • Użytkownik Zadane
2010-02-13T09:45:36+01:00
Noe był dobrym człowiekiem, wiec zrobił to co kazał mu Bóg. W pewnym sensie czuł zdziwienie i odrobinę strachu. Jednak zbudował Arkę Noego i zabrał tam swoją rodzinę i po dwa zwierzęta z każdego gatunku. nie był pewny co robi, lecz wiedział, że robi coś co chciał Pan Bóg. Kiedy zaś wiedział, że potop już przeszedł, co symbolizowała gałązka oliwna, którą przyniósł gołąbek. Było to dla niego ważną misja wypełniać rozkazy i prośby Pana.