Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-13T11:46:46+01:00
Bohaterowie szukajacy swoich korzeni:
"Granica"-Zenon
"Król Edyp"-Edyp
"Panny z Wilka"-Matka Joanna
"stara basn"-bohaterowie szukaja praslowianskich korzeni
"Underground"-(jest film i ksiazka)-Marc
"Brzezina"-Stas

Przedstawię ci Edypa.

Edyp był przybranym dzieckiem królów Koryntu .
Jego prawdziwi rodzice , gdy dowiedzieli się , że ich syn zabije ojca i ożeni się z własną matką , pozbyli się go .
Władcy Koryntu wychowywali Edypa i kochali go jak własnego syna . Kiedy Edyp dorósł sam udał się do wyroczni delfickiej by dowiedzieć się o swoich korzeniach ( zawsze go jako dziecko inni wyzywali od znajdów i podrzutków ) .
Od wyroczni bohater nasz dowiedział się , że zabije ojca i ożeni się z własną matką . żeby uniknąć nieszczęścia , nie wrócił już do Koryntu , do rodziców i udał się w tułaczą drogę .
podczas wędrówki spotkał możnego pana i jego ludzi , którzy nie chcieli ustąpić mu drogi . Z rąk Edypa ginie możny pan , Lajosa ( jego rodzony ojciec). W ten sposób sprawdziła się pierwsza część przepowiedni . Edyp kiedy zabił Lajosa nie wiedział , że zabił ojca , bo od rodziców właśnie uciekał .
W końcu dotarł do Teb , gdzie postrachem był Sfinks . Kreon , który w między czasie po śmierci szwagra rządził Tebami obiecał za zabicie potwora rękę Jokasty i władze w kraju .
Edyp zabił Sfinksa i ożenił się z Jokastą . W i tu właśnie sprawdziła się druga część przepowiedni . Z Jokastą miał czworo dzieci .
Kiedy na kraj zaczęły nadciągać różne choroby , śmierć i plagi dobry król Edyp zawołał wieszcza by z nim wyjaśnić tego przyczyny . Wieszcz w dość zawiły sposób tłumaczył królowi , że on sam jest winien takiej sytuacji i to jest zemsta bogów za jego postępowanie .
W końcu Edyp rozumie swoją przepowiednię i wie że ono już się spełniła . Za karę wydłubuję sobie oczy i opuszcza Teby .
Jokasta natomiast nie mogła znieść że kiedyś porzuciła własne dziecko , później poślubiła własnego syna . Powiesiła się .Jak będziesz miał jakieś ciekawe tematy pisz do mnie bezpośrednio ( może jescze być biologia , matematyka ,geografia , historia ,niemiecki )

16 4 16
dzięki, właśnie zaoszczędziłaś mi godzinę pisania
to jest źle pani mi tego nie zaliczyła
źle