Muszę napisać z tego opowiadanie .

Bilbo Baggins
przed wyprawą :
-jak mieszkał
-co lubił
-przyzwyczajenia

w czasie wyprawy :
-co zrobił, czego dokonał
-jak zmienił się on i jego przyzwyczajenia

i to wszystko , to ma być opowiadanie :)

bardzo bym chciała , zebyście mi pomogli i napisali to ;) :* :((

1

Odpowiedzi

2010-02-13T11:18:05+01:00
W odleglej krainie nazywanej Shire ( czyt .szajer), w maleńkiej chatce, żył spokojnym życiem pewnien hobbit, Bilbo Baggins. Shire było miejscem niezywykle pięknym i malowniczym .Każdy kto ujrzał tą krainę chociaż raz w swoim życiu już zawsze powracal do niej w marzeniach. Był to jednak dom hobbitów ,małych stworzeń podobnych do ludzi ,którzy charakteryzowali się niezwykle ciążką pracą w ogrodnictwie. Jednakże sprawiało im to radość .Byli również bardzo gościnni i przyjażni ,każdy w Shire się znał .
Bilbo uwielbiał czytywać stare księgi ,pisać opowieści i palić fajki. Nie przepadał za zabawami tak jak jego krewny ,z którym mieszkał ,Frodo.Dlatego kiedy wszyscy mieszkancy urządzili dla niego zabawę z okazji jego 111-stu urodzin postanowił w trakcie zabawy po prostu zniknąć ,a to za sprawą niezwykłego pierścienia ,który posuadał.Bilbo przez wiele lat był powiernikiem pewnego pierścienia,który znalazł przypadkiem podczas swoich wędrówek w Jaskini Golluma.Niestety nie wiedzial czym tak naprawdę jest ten pierscien.Nie wiedział również tego ,że to właśnie za sprawą tego pierścienia tak dlatego żył i nie starzal się.Po tym jak zniknąl ,a właściwie stał się niewidzialny ,bo taką moc dawał mu pierścień pobiegł do swojej chatki i zacząl się pakować ,ponieważ postanowil opucić Shire.
Jednakże caly swój dobytek i co najważniejsze niezwykły pierścień pozostawił Frodowi Bagginsowi, ten czyn uczynił z niego pierwszego ,który oddał pierscień dobrowolnie.Następnie w towarzystwie trzech krasnoludów wyruszył do Rivendell ,gdzie żył spokojnym życiem i gdzie mógł dokończyć pisanie swojego pamiętnika "Tam i z powrotem ".
Bilbo podczas swojej wyprawy wielokrotnie użył pierścienia aby pomoc swoim towarzyszom . Między innymi uwolnił ich od pająków w Mrocznej Puszczy,a podczas bitwy pieciu armii użyl go ,aby ukryć się przed walczącymi .
29 wrzesnia 3021 roku wraz z Frodem , Gandalfem i elfami Bilbo odpłynał z Szarej Przystani, by Prostą Drogą wyruszyć do Valinoru .Bylo to po jego 131 urodzinach , co czynilo go nastarszym hobbitem w dziejach Śródziemia.
2 1 2