Praca jest mi potrzebna na poniedziałek. Proszę o konkretne, ładne prace. Udowodnij że wybrany przez Ciebie bohater literacki jest godny naśladowania - charakterystyka z elementami rozprawki.
Umiem pisać, a nawet bardzo lubię, jednak nie wiem jak się za to zabrać, bo po prostu nigdy nie pisałam takiego czegoś.
Bardzo proszę o pomoc. :)

1

Odpowiedzi

2010-02-13T11:37:39+01:00
Stanisława Bozowska, głowna bohaterka noweli Henryka Sienkiewicza jest z całą pewnością osobą godną naśladowania.Postaram się to udowodnić.
Jej altruistyczna postawa i dążenie do realizacji młodzieńczych ideałów zadziwia niejedną osobę, bo któż byłby gotowy na takie poświęcenie? Mało kto byłby w stanie tak, jak ona oddać się swojej pracy. Stasia mimo młodego wieku wygląda jak podstarzała biedna żebraczka, gdyż wszystkim co ma, dzieli się z innymi, nie ma dla siebie czasu.
Okazuje swoje wielkie serce, miłość i wrażliwość, gdy przyjmuje pod swój dach starszą bezdomną kobietę. Chce żeby tamta czuła się dobrze, nawet kosztem samej Stasi.
Innym ważnym faktem jest wyżeczenie się miłości. Mało kto potrafi żyć bez wsparcia, uczucia i ciepła drugiej osoby, tym bardziej kobieta.
W swoim życiu oddana jest pracy dla ludzi. Pragnie aby nauka była ogólnodostępna, także dla dzieci na wsi. Pisze więc podręcznik "Fizyka dla ludu".
Jest więc postacią godną naśladowania. Bardzo chciałabym mieć w sobie tyle samozaparcia, siły, odwagi i miłości co ona.


_________Kolejne argumenty rozwinąć, poprzeć cytatami, wprowadzić poprawki itd...ogólny zarys jest mam nadzieję że pomogłam chociaż trochę...
1 5 1