1.Wybitny mysliciel francuski Alain napisal ze Tego co zawiera utwor literacki nie moze przekazac zadne streszczenie, zadan cytat zadne rozwiniecie. Analizujac przez sb dziela przedstaw swoje zdanie.2.reklama ma wartosc artystyczna?? czy zgadzasz sie z ta opinia?
prosze o rozwiazanie

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-13T13:12:42+01:00
Uważam ze ten Alain, miał racje, utwory ''przefiltrowa'', pozmieniane i niekompletne krążą po sieci jak błedne koło. Człowiek nie może ocenić pracy jeśli nie jest to oryginał. Wielu ludzie czyta streszczenie, lecz sporo na tym tracą bo nie doznają prawdziwych bodżców uczuciowych.Jednak trzeba wziąść pod uwagę to iż dzisiaj swiat kreci sie wokol czasu, dzieci nie mają czasu rano zjeść sniadania przed pojsciem do szkoly, dorosli ledwo wyrabiaja z wytrzymaniem tego pedu. Wracając do dzieci ( bo to one najszczesciej stosują strzeczenia), one coraz czesciej potrzebuja informacji a nie uczuc z wiazanych z utworem. To wszystko jest spowodowane nienaturalnym tepem zycia, i kosekwencji ktore wynikalby z ''olania'' niektorych spraw.


Reklama nie ma wartrości artystycznej, to najlepsi psycholodzy tworza reklamy. Wykorzystują każdy najslabszy punkt ludzkiej psychiki. Żerują na niczego nieswiadomych klientach. Ale skoro już dzisiaj nie dziala na ludzi tekst: ''kupuj nasz produkt bo jest najlepszy'', to oznacza ze ludzie jednak (choć w niewielkim stopniu) się rozwijają i uczą. Więc jest jeszcze jakaś nadzieja że nie damy sobie wcisnąć piasku na Saharze

Bardziej pomóc nie potrafię