Odpowiedzi

2010-02-13T12:17:21+01:00
Mały Jezus uczy nas przede wszystkim kochać bliźniego, a także jak mamy postępować, że mamy się cieszyć z narodzin nowego obywatela.Ona nas uczy żyć uczciwie.Uczy nas także że mamy być dobrymi dla innych pamiętając jak Maryja z Józefem szukali schronienia i nikt i mnie pomógł.
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-13T12:22:32+01:00
Pan Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo, oddał swojego pierworodnego syna za nas i za nasze grzechy, aby nas wybawić. My w dowód wdzięczności za to,ze żyjemy mamy kochającą rodzinę i dom powinniśmy dziękować Panu Jezusowi i modlić się dwa razy dziennie. Nie powinniśmy zapominać o Mszy niedzielnej i nie iść na nią z powodu lenistwa. Powinniśmy naśladować Pana Jezusa i dzielić się z innymi tym co mamy. Nie musimy od razu zostawać kapłanami lub zakonnicami, możemy po prostu być dobrym przykładem dla młodszych i odsuwać innych od grzechu.
Czasem wystarczy po prostu naprostować kogoś na dobra drogę. Żyć jak dobry człowiek i być dobrym dla bliźnich.
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2010-02-13T12:24:01+01:00
Mały Jezus uczy nas pokory. Pan Jezus uczy przede wszystkim dobroci i posłuszeństwa wobec rodziców. Pan Jezus był posłuszny wobec rodziców. Gdy miał pomóc Józefowi to pomógł. Był uczciwy i słuchał się Pana Boga. Oddalił się raz od Maryi i nauczał ludzi już od samego dzieciństwa. Był także pracowity i uczynny. Był dobry i pomagał innym. Pan Jezus był inteligentny , ale i nie był ponury tylko wesoły , radosny i uśmiechnięty. Do końca Swego życia był radosny nawet gdy umierał , ponieważ wiedział , że nas zbawi od grzechu mimo to , że odczuwał ból.
3 5 3